Nuevo Portil

12 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wyjątkowych miejsc, gdzie można spędzić wakacje w Hiszpanii, jest sporo. Costa del Sol – czyli Wybrzeże Światła – jest jednym z nich. Dostępne są tu różne formy wypoczynku w wielu kurortach. np. w Nuevo Portil.

Nuevo Portil to mała nadmorska miejscowość położona w prowincji Huelva, w Andaluzji. Na stałe mieszka tu nieco ponad 1 tys. osób, natomiast w sezonie, który trwa od maja do października, populacja zwiększa się do ok. 28 tys. (kumulacja przypada na lipiec i sierpień). To, ile leci się do Hiszpanii w te strony, jest zdeterminowane przede wszystkim rodzajem lotu oraz odległościami pomiędzy lotniskami.  Na Costa de la Luz leci się z Polski średnio ok. 4 godziny. Najlepiej udać się samolotem do Sewilli i tam przesiąść się w odpowiedni autobus.

Ceny w Nuevo Portil

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,31 zł – kurs z dnia 12 marca 2020 r.). Euro można nabyć w polskich kantorach i bankach albo już na miejscu wypłacić z bankomatu. Ponadto w Hiszpanii nie ma problemu z płatnościami kartami – są one powszechnie akceptowane. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, dlatego warto przygotować się na większe wydatki. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Nuevo Portil? Największą popularnością wśród turystów cieszą się m.in. hiszpańskie wina i sherry, kiełbasy i szynki, oliwki, sery oraz wachlarze, tradycyjne stroje do flamenco i różnego rodzaju drobiazgi (magnesy na lodówkę, kubki itp.).

Zabytki w Nuevo Portil

Przyjeżdżając do Nuevo Portil, raczej nie należy nastawiać się na zwiedzanie. Sporą atrakcją jest znajdujące się nieopodal jezioro Laguna del Portil – teren ten jest chroniony jako rezerwat. Warto też zwrócić uwagę na obszar Los Enebrales zajmujący 160 ha – jest to park przyrodniczy z bogatą roślinnością i fauną. Będąc w Nuevo Portil, można wybrać się m.in. do Huelvy i Sewilli.

Plaże w Nuevo Portil

Nuevo Portil dzieli plażę z El Portil. Plaża ta ma ponad 4 km długości i jest wyróżniona Błękitną Flagą. Jest pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Szerokość plaży się zmienia w zależności od pływów. Większość plaży jest zurbanizowana, w wielu miejscach ma dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Aktywny wypoczynek w Nuevo Portil

W Nuevo Portil są świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, np. windsurfingu, kitesurfingu, jazdy na nartach i skuterach wodnych. Okolice jeziora Laguna del Portil to idealne miejsce dla miłośników trekkingu. Poza tym można spacerować, jeździć konno i na rowerze.

Pogoda w Nuevo Portil

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Nuevo Portil? Na Costa de Luz można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok z uwagi na panujący tu klimat śródziemnomorski. Jeśli chodzi o pogodę, Nuevo Portil zachęca do pobytu zwłaszcza latem. W lipcu i sierpniu jest tu średnio ok. 30 st. C. Temperatury w miesiącach zimowych wynoszą kilkanaście st. C. Co zabrać do Hiszpanii na wczasy w Nuevo Portil? Przede wszystkim odpowiednią odzież, wygodne obuwie, kosmetyki chroniące przed słońcem oraz pieniądze i dokumenty. Warto też pokusić się o zakup ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments