Muzeum Iluzji w Krakowie

5 listopada 2022
Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.8]

Kraków znany jest z licznych atrakcji, które co roku przyciągają tłumy turystów. To nie tylko wiekowe zabytki, ale też nowoczesne placówki, jak Muzeum Iluzji, w którym przeszłość miesza się z przyszłością, dzięki czemu można w ciekawy sposób przedstawić historię różnych wynalazków.

Muzeum Iluzji w Krakowie – atrakcje

Iluzjoniści czarują publiczność swoimi sztuczkami od wieków, a niektóre z nich uchodziły za prawdziwą magię. Wiele tych tajemnic można poznać właśnie w krakowskim Muzeum Iluzji, które przedstawia liczne wynalazki związane ze światem magii oraz wyjaśnia metody ich działania. W muzeum goście dowiedzą się sporo także o współczesnej iluzji, związanej chociażby z kręceniem filmów i efektami specjalnymi.

Muzeum Iluzji to coś więcej niż tylko ekspozycje – zwiedzający mogą brać udział w zajęciach interaktywnych i osobiście przekonać się, jak wiele wspólnego ma magia z nauką. Muzealna ekspozycja stale się powiększa i co roku dochodzą do niej nowe wynalazki. Goście mogą także zrobić sobie tutaj unikalne zdjęcia, wykorzystujące optyczne sztuczki.

Muzeum Iluzji w Krakowie – jak dojechać?

Muzeum Iluzji mieści się w starym dworku należącym niegdyś do rodziny Potockich. Znajduje się on przy ulicy Straszewskiego 15, w samym centrum Krakowa, więc dojście do tego miejsca nie powinno stanowić żadnego problemu – w pobliżu Muzeum zatrzymują się tramwaje linii 1, 8 i 18, oraz autobusy 307 i 502.

Muzeum Iluzji w Krakowie – cennik

Dzieci, które mają mniej niż trzy lata, zwiedzają muzeum bezpłatnie. Wstęp wolny przewidziany jest także dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, dziennikarzy oraz posiadaczy kart ICOM/ICOMOS.

Bilety dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat kosztują 19 zł. Dla starszych uczniów i studentów bilety są dostępne w cenie 40 zł, tyle samo płacą także seniorzy. Bilety dla osób dorosłych kosztują 50 zł. Możliwy jest zakup biletu rodzinnego, dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci – jego cena to 145 zł. Grupy zorganizowane, powyżej 10 osób, korzystają ze zniżki 10 procent i otrzymują darmowego przewodnika.

Muzeum Iluzji w Krakowie – godziny otwarcia

Muzeum jest otwarte przez cały rok. Placówka otwiera się dla gości o godzinie 10:00, a zwiedzanie jest możliwe do godziny 19:00. W soboty i niedziele muzeum działa dłużej, do godziny 20:00. W przypadku wycieczek grupowych warto wcześniej dokonać rezerwacji, telefonicznie albo mailowo. Dzieci mające mniej niż 14 lat powinny zwiedzać muzeum z dorosłym opiekunem.

Muzeum Iluzji w Krakowie – czy warto?

Krakowskie Muzeum Iluzji działa od niedawna, ale już odniosło wielki sukces i przyciąga tłumy turystów. Byliśmy tam we wrześniu i polecamy to miejsce, zwłaszcza gdy odwiedza się Kraków razem z dziećmi. Muzeum leży blisko innych atrakcji Krakowa, więc nie trzeba specjalnie planować długiego dojazdu. Ekspozycje są bardzo ciekawe, a dodatkowym bonusem jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia w niebanalnym otoczeniu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments