Motril

24 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Na Costa del Sol nie brakuje pięknych kurortów. Ten region Hiszpanii słynie z wielu miejsc, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje. Na trasie pomiędzy Roquetas de Mar a Nerją leży ośrodek wczasowy Motril.

Motril to liczące niespełna 61 tys. mieszkańców miasto usytuowane w prowincji Grenada, w Andaluzji. Słynie z produkcji cukru z trzciny cukrowej, na którego bazie wytwarzany jest m.in. słynny rum. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, jest zdeterminowane paroma przesłankami, w tym rodzajem rejsu i odległością pomiędzy lotniskami. Prowincja Grenada jest obsługiwana przez port lotniczy oddalony od centrum Grenady o ok. 15 km. Z Polski do Grenady, skąd do Motrilu kursują autobusy (do pokonania jest ponad 60 km),  można polecieć z przesiadką – średni czas trwania podróży samolotem to ok. 4 godziny.

Ceny w Motrilu

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 24 stycznia 2020 r.). W odpowiednią ilość euro można zaopatrzyć się w Polsce, mając na uwadze to, że w Hiszpanii nie będzie problemu z podjęciem pieniędzy z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą. Lepiej nastawić się na większe wydatki, ponieważ jeśli chodzi o ceny, Hiszpania jest krajem droższym niż Polska. Co kupić w Motrilu na pamiątkę z Hiszpanii? Turyści bardzo chętnie zaopatrują się w wina i rum, szynki i kiełbasy, sery, wypieki, słodycze, oliwki, oliwy z oliwek, a także w drobiazgi takie jak magnesy na lodówkę, kubki i breloczki na klucze.

Zabytki w Motrilu

Do największych atrakcji turystycznych Motrilu zaliczają się m.in.:

– cukrownie, np. Nuestra Señora de las Angustias, Nuestra Señora del Pilar, Nuestra Señora de la Cabeza czy Azucarera de San Fernando,

– liczne obiekty sakralne, np. kościoły Santuario de Nuestra Señora de la Cabeza, Iglesia de la Divina Pastora, Iglesia del Convento de las Nazarenas czy kaplica Capilla del Santo Rosario,

– XVI-wieczny budynek Casa de la Palma – obecnie ma w nim siedzibę muzeum trzciny cukrowej.

Podczas pobytu w Motrilu warto pokusić się o wycieczkę do Grenady, gdzie znajduje się wiele wspaniałych zabytków.

Plaże w Motrilu

Plaże to jedna z głównych atrakcji Motrilu. W mieście i w okolicy jest sporo plaż przyciągających w sezonie sporo turystów, np.:

– Playa de Poniente – duża, żwirowa plaża, gdzie odpoczywać może jednocześnie ok. 60 tys. osób,

– Playa Granada – żwirowa plaża ze spokojnymi wodami, mniejsza niż Playa de Ponient i nie tak bardzo oblegana,

– Playa de Torrenueva – kamienista plaża obsługująca ok. 23 tys. osób,

– Playa Carchna – duża, żwirowa plaża z łagodnym zejściem do morza,

– Playa Calahonda – kolejna żwirowa plaża.

Plaże w Montrilu są zadbane i codzienne sprzątane. Większość z nich posiada zaplecze, an które składają się wypożyczalnie sprzętu sportowego i plażowego, toalety, prysznice oraz bary.

Aktywny wypoczynek w Motrilu

Motril, tak jak i całe Słoneczne Wybrzeże, to miejsce idealne na urlop pod znakiem aktywności. Przede wszystkim panują tu warunki sprzyjające uprawianiu rozmaitych sportów wodnych – windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu, jazdy na nartach wodnych, nurkowania itp. W mieście znajdują się też korty do gry w tenisa, a także boiska do siatkówki czy piłki nożnej. Do popularnych form spędzania czasu należą również wycieczki piesze, rowerowe i konne. Przy okazji warto przypomnieć, iż Costa del Sol to raj dla fanów golfa – w regionie tym nie brakuje pól golfowych spełniających najwyższe standardy światowe.

Pogoda w Motrilu

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Motrilu? Miasto leży w strefie subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego. Średnia roczna temperatura w ciągu dnia wynosi 18 st. C. Przez cały rok panuje tu korzystna pogoda. Motril jest jednak najczęściej odwiedzany w okresie od czerwca do października. Lipiec i sierpień są najgorętszymi miesiącami – trzeba się przygotować na ponad 30-stopniowe upały. Co zabrać na wakacje w Motrilu? Nie ma konieczności podejmowania specjalnych przygotowań do wyjazdu, niemniej w bagażu nie może zabraknąć lekkiej odzieży, wygodnych butów, kostiumów kąpielowych, kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. W Polsce warto zapatrzyć się w kosmetyki do opalania – w Hiszpanii kosztują znacznie więcej. pamiętajmy ponadto o ważnych dokumentach, pieniądzach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments