Mont-roig del Camp

16 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Costa Dorada to jeden z regionów turystycznych, gdzie warto spędzić wakacje w Hiszpanii. Wspaniałe krajobrazy, słoneczna pogoda i piękne plaże ze świetnie zorganizowanym zapleczem to kluczowe przesłanki przemawiające na korzyść tego miejsca.

Mont-roig del Camp należy do grona najpopularniejszych kurortów na Costa Dorada. To nieduża miejscowość (niespełna 12 tys. mieszkańców) położona w katalońskiej prowincji Tarragona. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy nade wszystko od rodzaju rejsu oraz odległości pomiędzy lotniskami, niemniej średni czas podróży to 3 godziny. Najbardziej opłaca się polecieć do Reus i tam przesiąść się w autobus – z lotniska do Mont-roig del Camp jest nieco ponad 20 km. Można też pokusić się o lot do Barcelony, skąd do Mont-roig del Camp również kursują autobusy.

Ceny w Mont-roig del Camp

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,22 zł – kurs z dnia 16 stycznia 2020 r.). Przyda się zabrać ze sobą trochę tej waluty, na miejscu natomiast nie będzie problemu z podjęciem gotówki z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą. Jeśli chodzi o ceny, Hiszpania jest krajem droższym niż Polska. Co warto kupić w Hiszpanii podczas urlopu w Mont-roig del Camp? Turyści najchętniej zaopatrują się w wina, oliwę z oliwek, szynki, kiełbasy, słodycze oraz w biżuterię, wyroby ceramiczne i plecione. Często kupują też magnesy na lodówkę oraz hiszpańskie wachlarze.

Zabytki w Mont-roig del Camp

W Mont-roig del Camp warto zobaczyć m.in.:

– Sanktuarium Matki Bożej na Skale z kaplicą Sant Ramon,

– kościół parafialny Sant Miquel zbudowany w stylu gotyckim i renesansowym w latach 1574–1610,

– kościół Vella z dzwonnicą w stylu renesansowym z późnogotyckimi elementami,

– Muzeum l’Oli Solé.

Podczas urlopu w Mont-roig del Camp można też wybrać się na wycieczkę, np. do Barcelony i Tarragony.

Plaże w Mont-roig del Camp

Plaże w Mont-roig del Camp rozciągają się na łącznej długości ok. 12 km. Są to przeważnie piaszczyste i dość szerokie plaże, ale nie brakuje i takich, które odznaczają się bardziej kameralnym charakterem i są ukryte w zatoczkach. Przy plażach znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego i plażowego, a także bary i puby oraz pola kempingowe. Główną plaża w mieście jest Playa Mont-roig.

Aktywny wypoczynek w Mont-roig del Camp

W Mont-roig del Camp panują znakomite warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, np. windsurfingu, kajakarstwa, żeglarstwa czy jazdy na nartach wodnych. Okolica zachęca do wypraw pieszych i rowerowych, można też pograć w różne gry zespołowe jak siatkówka etc. Turyści mają do dyspozycji baseny znajdujące się przy hotelach.

Pogoda w Mont-roig del Camp

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Mont-roig del Camp? Na Costa Dorada panuje klimat śródziemnomorski, co oznacza, iż przez cały rok panują tu korzystne temperatury. Mont-roig del Camp oblężenie przeżywa jednak w sezonie, który zaczyna się już w maju, a kończy na początku października. Lipiec i sierpień to miesiące, na które przypada szczyt sezonu – wtedy jest też najgoręcej, średnio 30 st. C. Co zabrać na wakacje w Hiszpanii w Mont-roig del Camp? Nie wolno zapomnieć o ważnych dokumentach i pieniądzach, a także o ubezpieczeniu zdrowotnym, odpowiedniej odzieży i kosmetykach przeciwsłonecznych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments