Monachil

7 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Monachil to niewielka miejscowość w andaluzyjskiej prowincji Granada tuż przy wejściu do Parku Narodowego Sierra Nevada.
Jest wspaniałą bazą wypadową do wszelkich pieszych wycieczek- zarówno typowo spacerowych, relaksujących, jak i do uprawiania turystyki wysokogórskiej. Rozpoczyna się tu wiele szlaków turystycznych, które dalej biegną przez Park Narodowy Sierra Nevada – są to trasy widokowe, nastawione na obserwowanie fauny i flory, jak i takie przeznaczone wyłącznie dla turystów z wyposażeniem do wędrówki wysokogórskiej.

Monachil i okolice

Monachil właściwie co miesiąc staje się stolicą świętującą regionalne tradycje i obrządki. Turyści chętnie uczestniczą w organizowanych obchodach świąt. Do najpopularniejszych należą:
-Dzień św. Antoniego – patrona Monachil obchodzony 17 stycznia. Jest to impreza w stylu folkowym, ukazująca tradycyjne zwyczaje i wiejski charakter gminy. Głównym punktem programu obchodów jest degustacja tradycyjnego dania tego regionu- to swego rodzaju zapiekanka z ryżem, fasolą, kiełbasą, boczkiem, przyprawiona pieprzem i koprem.
-Święto Virgen de las Nieves obchodzone 2 sierpnia. Głównym wydarzeniem tego festiwalu jest nocna pielgrzymka do Borreguiles w masywie Sierra Nevada.
-Święto herbu miasta Virgen del Rosario świętowane w ostatnim tygodniu sierpnia obfituje w wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych. Dla wszystkich uczestników przygotowywana jest paella ryżowa.
Monachil oddalone jest o zaledwie 13 km od stolicy regionu – Granady, gdzie koniecznie trzeba zwiedzić kompleks pałacowy Alhambra należący niegdyś do muzułmańskiej dynastii Nasrydów – jest to zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niedaleko od zabytkowych zabudowań znajduje się także drugi zespół budowli pałacowych – Generalife z niezwykłymi ogrodami, stanowiącymi swego rodzaju labirynt żywopłotów, ogromnych fontann i kwiatów. W Granadzie warto zwiedzić także arabską dzielnicę Albacin z klimatycznymi wąskimi uliczkami, małymi ogrodami i balkonami, z których roztacza się wyjątkowy widok na masyw górski Sierra Nevada.

Ceny w Hiszpanii – Monachil i Granada

Wybierając się na wakacje do Andaluzji trzeba być przygotowanym na niemałe wydatki. Dystrykt Granady oraz okoliczne miejscowości nie należą do najtańszych. Obiad jednodaniowy kosztuje tu od 10 do 17 euro. Za małą wodę mineralną zapłacimy 2 euro. Chcąc wypożyczyć samochód należy liczyć się z kosztem ok. 35 euro za dobę (benzyna w cenie 1,4 euro/l). Na szczęście sama podróż do Hiszpanii nie należy do najdroższych. Lot do Granady z Krakowa bądź Warszawy to wydatek rzędu 180-220 zł/os.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments