Mojacar

12 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Mojacar to niewielkie miasto w Hiszpanii, będące popularnym ośrodkiem turystycznym. Leży na południowym wybrzeżu Hiszpanii w regionie Costa Almeria. Uznawane jest za jeden z najszybciej rozwijających się kurortów turystycznych w Hiszpanii, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z kraju oraz całej Europy.

Atrakcje turystyczne Mojacar

Z pewnością jedną z największych atrakcji jest Indalo – niekwestionowany symbol miasta. Jest to mężczyzna trzymający nad swoją głową tęczę, interpretowany jako znak przymierza człowieka z Bogiem. Niektórzy turyści przyjeżdżają do Mojacar tylko by zobaczyć Indalo oraz zobaczyć źródełko wody, które wszyscy uznają za symbol zwycięstwa nad czasami, w których Hiszpania była pod wpływami arabskimi.
Mojacar generalnie można podzielić na dwie główne części. Pierwsza, starsza, w której można przechadzać się urokliwymi uliczkami, pełnymi klimatycznych kawiarenek, sklepów i barów. Znajduje się tu także pięknie odnowiony piętnastowieczny kościół Santa Maria. Druga część zaś to kurort Mojacar Playa, którego wizytówką jest rozległa piaszczysta plaża, przy której funkcjonują nowoczesne hotele, drogie restauracje i drinkbary.
Warto wybrać się poza granice miasta do rezerwatu przyrody naturalnej Cabo de Gata- Nijar, gdzie na terenie powulkanicznym świetnie rozwija się bardzo rzadka dla tego terenu roślinność. Można tu zobaczyć wszelkiego rodzaju kaktusy, agawy, nadrzewne aloesy, a także miniaturowe palmy. Spotyka się tu także niezwykła faunę, m.in. flamingi, czapke, żurawie oraz duże orły i sokoły. Zdecydowanie polecana jest także wycieczka na Wyspy San Andres, na których zachwyca nienaruszona, naturalna przyroda. Niedaleko znajdują się także stanowiska archeologiczne El Agat oraz Los Millares, gdzie poczuć można klimat kultury starożytnej, ruiny domów oraz cmentarzysko.
Nie lada atrakcją jest także znajdujący się niedaleko park zabaw i rozrywki Mini Hollywood – są to tereny, na których kręcono wiele filmów oraz ekranizacji książek.
Sporo turystów decyduje się także na wycieczkę do Jaskini Los Letreros, gdzie podziwiać można neolityczne malowidła naskalne – miejsce to zostało wpisane w 1989 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Informacje praktyczne

Waluta: W Hiszpanii obowiązującą walutą jest euro.
-Sjesta: Sklepy i restauracje zwykle otwarte są od rana do godziny 13:30 i później od 16:30 do 21:00 lub 22:00 – w porze obiadowej jest tutaj sjesta, podczas której ciężko znaleźć miejsce by zjeść coś innego niż fastfood.
-Podróż do Mojacar: Mojacar znajduje się w odległości 80 km od lotniska w Almerii. Lot do Almerii trwa ok. 3,5 godziny.
-Hotele: Standard hoteli w Mojacar nieco odbiega od polskiej standaryzacji. W hotelu czterogwiazdkowym można oczekiwać standardu odpowiadającego „polskim 3 gwiazdkom”.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments