Manilva

24 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Hiszpania to strzał w dziesiątkę bez względu na porę roku. Tutejsze kurorty najchętniej jednak odwiedzane są w sezonie, którego szczyt przypada na lipiec i sierpień. Jeśli ktoś marzy o plażowaniu na Costa del Sol, może wybrać się np. do Manilvy.

Manilva to nieduża miejscowość (ok. 15 tys. mieszkańców) położona na południowo-zachodnim krańcu prowincji Malaga. Znajduje się niedaleko Estepony (ok. 13,5 km). To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy od paru czynników – głównie od rodzaju rejsu i odległości pomiędzy lotniskami. Do Malagi z Polski leci się ok. 4 godziny. Do Manilvy kursują stamtąd autobusy.

Ceny w Manilvie

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 24 stycznia 2020 r.), więc zabranie ze sobą odpowiedniej ilości właśnie tej waluty jest najrozsądniejszym pomysłem. W Hiszpanii nie ma problemu z wypłaceniem pieniędzy z bankomatu, powszechnie akceptowane są też płatności kartami. Jeśli chodzi o ceny, w Hiszpanii są one wyższe aniżeli w Polsce. Co przywieźć z Hiszpanii na pamiątkę pobytu w Manilvie? Turyści zaopatrują się w rozmaite drobiazgi (kubki, breloczki, magnesy na lodówkę), alkohole (ze wskazaniem na wina), produkty spożywcze (słodycze, oliwki, oliwy z oliwek etc.) oraz w biżuterię, wachlarze, wyroby ceramiczne itp.

Zabytki w Manilvie

Podczas pobytu w Manilvie warto zobaczyć m.in.:

– pozostałości rzymskich budowli takich jak łaźnie i akwedukt,

– kościół Santa Ana z XVIII w.

– starówkę z malowniczą zabudową,

– budynek Villa Matilda będący obecnie siedzibą miejskiego biura turystycznego,

– zamek Castillo de la Duquesa z XVIII w. i znajdujące się nieopodal dwie wieże obronne,

– Muzeum Wina,

– liczne winnice usytuowane wokół miasta.

Plaże w Manilvie

Plaże w Manilvie rozciągają się na łącznej długości ok. 8 km. Piaszczystych plaż należy szukać głównie w okolicach zamku Castillo de la Duquesa, natomiast w dzielnicy Punta Chullera znajdują się przede wszystkim skaliste plaże. Do najbardziej znanych plaż w mieście i bardzo bliskiej okoliczy należą m.in.:

– Playa de La Chullera – niezbyt zatłoczona plaża o długości 100 m i szerokości 10 m,

– Playa de las Arenas mierząca 1,5 km długości i 14 m szerokości,

– Playa de La Duquesa o długości 1,5 km i szerokości 40 m – skały dzielą ją na dwie części,

– Playa de Sabinillas o długości 1,5 km.

Aktywny wypoczynek w Manilvie

W Manilvie istnieje możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych – windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania, kajakarstwa czy jazdy na nartach wodnych. Manilva przyciąga także miłośników wędkarstwa. W okolicy znajduje się wiele pół golfowych oraz tras przystosowanych do wycieczek konnych. Warto ponadto wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerową.

Pogoda w Manilvie

W Manilvie panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Lipiec i sierpień w Manilvie to najgorętsze miesiące – upały sięgające nawet 40 st. C nie należą wówczas do rzadkości. Także i zimą w Manilvie temperatury są dość wysokie – przeciętnie oscylują w granicach 16 st. C i niezwykle rzadko zdarza się, aby spadły poniżej 10 st. C. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w Manilvie? Wszystko oczywiście zależy od terminu wyjazdu, niemniej jeśli wybieramy się w te strony latem, w naszym bagażu nie może zabraknąć m.in. wygodnego obuwia, przewiewnej odzieży i kosmetyków przeciwsłonecznych. Upewnijmy się też, że mamy ważne dokumenty (do Hiszpanii potrzebny jest nam dowód osobisty). Nie zapomnijmy o gotówce, kartach płatniczych i solidnym ubezpieczeniu, które bardzo się przyda w razie niespodziewanych kłopotów ze zdrowiem.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments