Makadi Bay

19 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 15 Average: 4.5]

Każdy, kto planuje wakacje w Egipcie, ma do wyboru różne opcje. Osoby spragnione leniwego wypoczynku najczęściej decydują się na Riwierę Morza Czerwonego, gdzie na brak kurortów nie sposób narzekać. Jednym z nich jest Makadi Bay.

Makadi Bay – czyli Zatoka Bay – to nieduża miejscowość leżąca w regionie Hurghada. Od miasta Hurghada oddalona jest ok. 32 km na południe. Jest to młody ośrodek wczasowy wyróżniający się nowoczesną zabudową oraz kameralną atmosferą – dlatego też jeśli ktoś nie przepada za tłokiem i gwarem, Makadi Bay jest znakomitą opcją. Sezon turystyczny trwa tu od końca maja do początku października. Z Polski lot do Egiptu trwa średnio ok. 4 godzin – aby dostać się do Makadi Bay, trzeba najpierw dolecieć do Hurghady (z Warszawy leci się ok. 3,5 godziny) i tam przesiąść się w autokar.

Ceny w Makadi Bay

Ile pieniędzy zabrać do Makadi Bay? To oczywiście sprawa indywidualna, bo wszystko zależy od tego, na jakie atrakcje się nastawiamy. Nie bez znaczenia jest też to czy jedziemy sami, czy z rodziną. Jeśli nie zamierzamy opuszczać kurortu i chcemy skupić się na urokach plażowania wydatki będą mniejsze aniżeli wówczas, gdy w plan pobytu włączymy wycieczki fakultatywne. Potrzebna będzie głównie waluta Egiptu (funt egipski; 1 LE to ok. 0,18 zł – stan na dzień 19 luty 2018), w którą zaopatrzymy się już na miejscu, dobrze też mieć przy sobie trochę dolarów. Co się zaś tyczy cen w Makadi Bay, to kształtują się one na mniej więcej takim poziomie jak ogólne ceny w Egipcie.

Zabytki w Makadi Bay

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Makadi Bay? W miejscowości tej nie ma co prawda zabytków, lecz można podziwiać piękne widoki, uprawiać rozmaite spory wodne, spacerować oraz w pełni korzystać z kąpieli morskich i słonecznych. A co ciekawego jest w okolicy? Z położonej nieopodal Hurghady organizowanych jest sporo wycieczek fakultatywnych, m.in. do Kairu, Abu Simbel, Luksoru, Aleksandrii i Karnaku czy nawet do Jerozolimy. Trzeba się nastawić: po pierwsze – na dodatkowe wydatki, po drugie – w wielu przypadkach na pokonywanie sporych odległości, np. z Hurghady do Kairu jest ok. 500 km.

Plaże w Makadi Bay

Plaże w Makadi Bay są w większości piaszczyste, ale przy otwartym morzu dominują plaże koralowe. Mamy tu do czynienia głównie z prywatnymi plażami hotelowymi – czystymi, zadbanymi, z odpowiednim zapleczem pozwalającym zaopatrzy się w niezbędny sprzęt i akcesoria.

Pogoda w Makadi Bay

Wysokie temperatury w Egipcie to standard – zwłaszcza w sezonie, który na Riwierze Morza Czerwonego trwa od końca maja do początku października. Nawet zima w Egipcie – w porównaniu z zimą w Polsce – jest przyjemna i łagodna. Makadi Bay leży w strefie klimatu zwrotnikowego skrajnie suchego. Najchłodniej jest w styczniu – średnio 22 st. C, najgoręcej w lipcu i sierpniu, gdy słupek rtęci oscyluje w granicach 40 st. C.

Rafy koralowe i nurkowanie w Makadi Bay

Makadi Bay to miejsce znajdujące się pod ochroną z uwagi na obecność raf koralowych – zatoka zlokalizowana jest w ich bogatym systemie, który ciągnie się od Hurghady po Safagę. Nie trzeba mieć doświadczenia w nurkowaniu, aby podziwiać wyjątkowy świat podwodny – wystarczy zapisać się na stosowny kurs i pod okiem instruktorów wyruszyć na poszukiwanie nowych doznań.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments