Madinat Coraya

23 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Urlop w Egipcie to propozycja dla osób spragnionych słońca i egzotycznych widoków. Turyści odwiedzają kraj faraonów przez cały rok, niemniej największe natężenie ruchu turystycznego ma miejsce od końca maja do początku października. Najbardziej obleganym regionem jest wówczas Riwiera Morza Czerwonego – jednym ze znajdujących się tu kurortów jest Madinat Coraya.

Madinat Coraya to nieduża, typowo wczasowa miejscowość leżąca na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego w regionie Marsa Alam w odległości kilku kilometrów od lotniska w Marsa Alam. Średni czas trwania lotu do Egiptu w te strony wynosi ok. 4 godzin. Turystyczna infrastruktura w Madinat Coraya jest bardzo dobrze rozwinięta i świetnie przystosowana do obsługi dużej liczby gości. Składają się na nią m.in. kompleksy hotelowe oraz różnego rodzaju lokale – bary, kluby, restauracje i kawiarnie.

Ceny w Madinat Coraya

Planując wakacje w Madinat Coraya, warto zorientować się w kwestii tego, jakie są ceny w Egipcie. Dzięki temu będzie wiadomo, na jakie mniej więcej wydatki trzeba się przygotować. Obowiązującą walutą w Egipcie jest funt egipski (1 LE to ok. 0,19 zł – stan na dzień 23 luty 2018). Sporo rzeczy jest tańszych niż w Polsce, ale jeśli zamierzamy uczestniczyć w wycieczkach objazdowych, powinniśmy mieć ze sobą więcej gotówki – najlepiej dolarów.

Zabytki w Madinat Coraya

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Madinat Coraya? Spacery to okazja do delektowania się pięknymi krajobrazami, świetną propozycją spędzania czasu jest również podziwianie podwodnego świata – egipskie rafy koralowe słyną ze swej wyjątkowej urody. W Madinat Coraya nie ma żadnych zabytkowych obiektów, więc jeżeli ktoś chciałby coś zwiedzić, musi brać poprawkę na inne rozwiązania. W takim razie co ciekawego jest w okolicy? Można wybrać się m.in. do Marsa Alam – to jeden z najpopularniejszych kurortów na Riwierze Morza Czerwonego. Ponadto bogata jest oferta wycieczek fakultatywnych. Kair, Abu Simbel, Karnak, Luksor, Aleksandria czy nawet Jerozolima – wybór jest naprawdę spory. Turyści chętnie decydują się też na pustynne safari.

Plaże w Madinat Coraya

Piaszczyste plaże w Madinat Coraya należą do poszczególnych kompleksów hotelowych. Są utrzymane w czystości, a także wyposażone w sprawnie funkcjonujące zaplecze w postaci barów oraz wypożyczalni akcesoriów plażowych i sprzętu sportowego. W Madinat Coraya panują idealne warunki nie tylko do plażowania i nurkowania, ale i uprawiania wielu sportów wodnych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments