Maczuga Herkulesa. Gdzie się znajduje?

11 września 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Maczuga Herkulesa to jeden z powodów, który przyciąga turystów do Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to skała licząca sobie aż 25 metrów, a jej wielkość potęguje jeszcze bardziej piękne otoczenie.

Gdzie znajduje się Maczuga Herkulesa

Ta niezwykła formacja skalna znajduje się około 30 kilometrów od Krakowa – stoi przy drodze prowadzącej do Zamku w Pieskowej Skale. Jest to jeden z symboli Doliny Prądnika i praktycznie każdy szlak turystyczny na tym obszarze obejmuje dojście do Maczugi Herkulesa. Wznosi się ona na wysokiej skale, a najlepszy widok na maczugę jest od strony zamku.

Maczuga Herkulesa – cennik

Maczuga Herkulesa znajduje się na otwartym terenie i dostęp do niej jest bezpłatny. Osoby, które do maczugi dojeżdżają własnym samochodem, muszą jednak zapłacić za parking znajdujący się w pobliżu – jego cena to około 10 zł. Jeśli brakuje miejsc, można skorzystać z płatnego parkingu znajdującego się pod zamkiem.

Maczuga Herkulesa – godziny otwarcia

Spacer do Maczugi Herkulesa można zorganizować o dowolnej porze, gdy jednak wycieczka łączy się ze zwiedzaniem pobliskiego zamku w Pieskowej Skale, trzeba wziąć pod uwagę jego godziny otwarcia – zamek jest dostępny dla turystów codziennie, między 9:00 a 19:00.

Maczuga Herkulesa – czy warto?

Maczuga Herkulesa zyskała wielką sławę nie bez powodu. Wygląda bardzo majestatycznie, a trasa turystyczna prowadząca do niej tylko zwiększa atrakcyjność tego miejsca. Nasza wyprawa odbyła się w czerwcu 2021 roku i była to bardzo udana wycieczka, a jeśli ktoś nie ma czasu na dłuższe spacery po Ojcowskim Parku Narodowym, opłaca się przyjechać choćby tylko po to, by z bliska przyjrzeć się Maczudze.

Jako miejsce na nocleg wybraliśmy hotel Villa Verde w Zawierciu. Zwiedziliśmy również: Zamek Pieskowa Skała, Zamek w Ojcowie, Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, Jaskinię Łokieta.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments