Lloret de Mar

27 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa Brava to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. Niezwykle atrakcyjne położenie zapewniające różne możliwości w zakresie wypoczynku to skuteczny przepis na sukces. Planując wakacje na Dzikim Wybrzeżu, warto wziąć pod uwagę Lloret de Mar – znany i chętnie odwiedzany kurort.

Lloret de Mar leży w południowej części Costa Brava, w prowincji Girona, w odległości ok. 70 km od Barcelony. Liczy ok. 30 tys. mieszkańców i może się poszczycić długimi tradycjami – Lloret de Mar założyli piraci w 1409 r., chcąc w ten sposób stworzyć dogodny punkt wypadowy ataków na aragońskie statki. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy od paru czynników, niemniej z Polski do Girony lub Barcelony leci się ok. 3 godzin Stamtąd do Lloret de Mar  można dotrzeć autobusem – Girona to lepsza opcja, bo leży bliżej Lloret de Mar.

Ceny w Lloret de Mar

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 27 grudnia 2019 r.). Przed wyjazdem do Lloret de Mar najlepiej zatem zaopatrzyć się w odpowiednią ilość tej waluty – ceny w Hiszpanii (zwłaszcza w miejscach istotnych z turystycznego punktu widzenia) są wyższe niż w Polsce. Wiele oczywiście zależy od tego, z jakich atrakcji zamierzamy korzystać podczas pobytu w Lloret de Mar, ale powinniśmy nastawić się na większe wydatki. Co przywieźć z Hiszpanii z wakacji w Lloret de Mar? Warto pokusić się o zakup m.in. lokalnych win, miodów czy wędlin, a także wyrobów ceramicznych, wachlarzy, biżuterii czy zdobionych kastanietów.

Zabytki w Lloret de Mar

Turystyka w Lloret de Mar zaczęła się rozwijać w I poł. XX w. Obecnie jest to miejscowość o typowo wypoczynkowym charakterze, aczkolwiek znajdują się tu godne uwagi obiekty:

– gotycki kościół Saint Romà z XV w.,

– średniowieczny zamek Saint Joan,

– otoczona plażą pustelnia Sant Cristina z XIV w.,

– rzeźba z brązu Dona Marinera znana również jako Wenus de Lloret,

– ogrody Santa Clotilde o powierzchni ponad 26 tys. m kw.,

– ufortyfikowany, prywatny zamek Castell d’en Plaja wybudowany w 1929 r.,

– ufortyfikowany teren Poblado Ibérico de Puig de Castellet, który powstał najprawdopodobniej między I i II wojną punicką,

– stanowisko archeologiczne Poblado Ibérico Montbarbat,

– cmentarz z charakterystycznymi nagrobkami w stylu katalońskiej secesji,

– kaplica św. Cyryka.

Podczas urlopu w Lloret de Mar można też zorganizować wycieczki do pobliskich kurortów, takich jak np. Tossa de Mar czy Blanes. Dobrym pomysłem jest ponadto odwiedzenie Girony i Barcelony.

Plaże w Lloret de Mar

Plaże w Lloret de Mar są jednymi z najlepszych na całym Costa Brava. Wyróżniają się bardzo wysoką jakością, która została nagrodzona certyfikatem Blue Flag. Rozciągają się łącznie na długości 7 km, większość z nich pokryta jest gruboziarnistym piaskiem. Są to m.in.: Playa de Treumal, Playa de Santa Cristina, Playa de la Boadella (ulubiona plaża nudystów), Playa de Fenals, Playa de Cala Banys, Playa de Platja de Lloret, Playa de Sa Caleta, Playa de Cala d’en Trons, Playa de la Tortuga, Playa de la Tortuga i Playa de Canyelles. Plaże w Lloret de Mar mają znakomicie zorganizowane zaplecze, więc np. wypożyczenie sprzętu sportowego czy plażowego nie stanowi problemu.

Aktywny wypoczynek w Lloret de Mar

W Lloret de Mar panują świetne warunki do aktywnego spędzania czasu. Podczas urlopu w tym kurorcie można uprawiać różne sporty wodne, np. nurkowanie, windsurfing, narciarstwo wodne, żeglarstwo etc. W Lloret de Mar znajduje się ponadto 18-dołkowe pole golfowe, a także korty do tenisa ziemnego o squasha. Można zafundować sobie skok na bungee, przejażdżkę konną czy wizytę w parku wodnym Water World (super rozwiązanie dla rodzin z dziećmi). Nie brakuje także tras do turystyki pieszej oraz rowerowej.

Pogoda w Lloret de Mar

W Lloret de Mar panuje klimat śródziemnomorski. Lata są tutaj upalne, a zimy krótkie i łagodne. Lipiec i sierpień w Lloret de Mar to najcieplejsze miesiące – średnia temperatura wynosi ok. 30 st. C. Temperatury w Lloret de Mar są najniższe w styczniu i lutym – ok. 13 st. C. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w Lloret de Mar? Trzeba pamiętać o ważnych dokumentach i pieniądzach oraz o stosownej odzieży, wygodnym obuwiu, kosmetykach przeciwsłonecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments