L`Hospitalet de Llobregat

22 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nieopodal tętniącej życiem Barcelony – serca Katalonii leży niewielkie, spokojniejsze miasto L`Hospitalet de Llobregat, które może być doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Katalonii i znacznie tańszą opcją w porównaniu do samej stolicy regionu.

Atrakcje w L`Hospitalet de Llobregat

Bliskość Barcelony, która aż kipi od atrakcji turystycznych sprawia, że miasto L`Hospitalet de Llobregat często jest pomijane w przewodnikach i niedoceniane przez przyjeżdżających do Hiszpanii ludzi. Oferuje jednak kilka całkiem ciekawych miejsc, w których można odpocząć od zgiełku ulic słynnej Barcy. Historia miasteczka sięga czasów neolitycznych, były tu zabytki Imperium Rzymskiego datowane na II wiek przed naszą erą, które teraz można zbadać stołecznym muzeum archeologicznym. Po dziś dzień zachowały się jednak na miejscu cenne zabudowania należące do dzielnicy El Center – historycznego centrum miasta, gdzie urzędują władze tej niedużej metropolii. Jest tutaj także sporo obiektów kulturalnych, m.in. Muzeum Historyczne oraz miejskie centrum kultury Barradas. Warto udać się do miejskiego parku, gdzie odbywa się Mercado Els Ocellets, czyli lokalny targ (nazwa w tłumaczeniu to „rynek małych ptaków”). Codziennie można tam kupić zarówno drób, jak i wszelkiej maści inne małe zwierzęta hodowlane. Turyści jednak przychodzą tu głównie w niedziele pobuszować po straganach typowego hiszpańskiego pchlego targu. Upolować można piękne pamiątki, cuda hiszpańskiego rzemiosła czy starocie w oryginalnym katalońskim stylu. Na zakupy w L`Hospitalet de Llobregat można się również udać do centrum handlowego Grand Via 2. Nie jest to jedna z typowych galerii handlowych, a naprawdę przepiękny, oryginalny budynek o bogatych architektonicznych zdobieniach, z marmurową podłogą i kapiącymi złotem żyrandolami zagospodarowany popularnymi sieciówkami oraz sklepami znanych luksusowych marek. Przed każdym sklepem stoi inny postument, rzeźba czy obelisk.

Prawdziwą gratką w mieście może być wizyta w restauracji hotelu Hespria Tower, który działa w luksusowym, ponad 100-metrowym wieżowcu. Ze szczytu drapacza chmur można podziwiać wyjątkową panoramę Barcelony.
W tej części Hiszpanii warto spróbować potraw przygotowywanych ze świeżych owoców morza, aromatycznej zupy rybnej, drinków opartych na świeżo wyciskanych sokach oraz cytrynowej tarty. W Katalonii na każdym kroku sprzedawane są także różnorodne kanapki, które będą najlepszą przekąską podczas intensywnego dnia każdego turysty.

Z L`Hospitalet de Llobregat do Barcelony można dostać się wynajętym samochodem lub autobusem, jednak najszybszą opcją będzie skorzystanie z metra, które łączy miasto z samym sercem stolicy Katalonii. Kolejka kursuje często i relatywnie najszybciej można się nią dostać do zakorkowanych centralnych części miasta.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments