L’Estartit

23 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wakacje na Costa Brava to idealne rozwiązanie dla osób pragnących połączyć plażowanie z aktywnym wypoczynkiem. Znajduje się tu wiele kurortów zapewniających szereg atrakcji – takich jak np. L’Estartit.

L’Estartit to niewielkie miasteczko leżące na północno-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, na Costa Brava. Zlokalizowane jest w malowniczej okolicy u stóp górskiego masywu Montgrí. Dawniej była to typowa rybacka osada, turystyka zaczęła się tu rozwijać w latach 60-tych ubiegłego wieku. W L’Estartit nie ma lotniska – najbliższy port lotniczy znajduje się w Gironie (lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 3 godziny). Z Girony do L’Estartit kursują autobusy.

Ceny w L’Estartit

Walutą Hiszpanii jest euro, w związku z czym na wakacje w L’Estartit trzeba zabrać tę walutę. Z jej nabyciem w Polsce nie będzie problemu, a poza tym na miejscu można wypłacić pieniądze z bankomatu. Ponadto w Hiszpanii powszechnie akceptowane są płatności kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, więc do wyjazdu warto odpowiednio przygotować się pod kątem finansowym. Tym, co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w L’Estartit, są m.in. produkty spożywcze (sery, wędliny, kawa, czekolada, miody), alkohole (wina, sangria) oraz wyroby ceramiczne, koronkarskie i wyplatane.

Zabytki w L’Estartit

W L’Estartit nie ma zabytków, nie należy się zatem nastawiać na zwiedzanie – to typowy kurort. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy zwiedzania będą rozczarowani – warto udać się na wycieczki po okolicy i odwiedzić np. Pals, Tossa de Mar, Roses, Blanes, Gironę, Barcelonę czy znajdujące się niedaleko ruiny miasta Empuries. Dobrym pomysłem jest też wybranie się do rezerwatu przyrody Ter Vell.

Plaże w L’Estartit

Plaże na Costa Brava słyną z niezwykłej urody i czystości – są uważane za jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii. W L’Estartit znajdują się trzy plaże miejskie. Są to: główna plaża Platja Gran licząca 1 km długości i 100 m szerokości,  Els Griells o długości 500 m i szerokości 50 m oraz La Pletera ciągnąca się na 1,7 km i mająca 70 m szerokości. Na terenie rezerwatu przyrody Ter Vell znajduje się natomiast plaża La Pletera idealna dla osób pragnących w ciszy i spokoju odpocząć od zgiełku i tłumu.

Aktywny wypoczynek w L’Estartit

W L’Estartit panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych jak np. windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo czy narciarstwo wodne. Miejscowość jest też chętnie odwiedzana przez fanów nurkowania – rezerwat na wyspach Medés niczym magnes przyciąga nurków z całego kontynentu. Wyspy Medés, na które składa się 7 niedużych wyspek, oddalone są od L’Estartit o ok. 1,8 km – słyną z raf koralowych. Rafy można także podziwiać podczas wycieczki statkiem ze szklanym dnem. Oprócz tego okolica zachęca do wycieczek pieszych, rowerowych oraz konnych.

Pogoda w L’Estartit

Kiedy jechać do Hiszpani na ulrop w L’Estartit ? To rzecz jasna zależy od indywidualnych preferencji. L’Estartit – podobnie jak całe Costa Brava – znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Jeśli chodzi o temperatury, L’Estartit jest dobrym miejscem na odpoczynek praktycznie przez cały rok. Jednakże najczęściej miejscowość odwiedzana jest w sezonie zaczynającym się w maju i kończącym w październiku. W lipcu i sierpniu jest tu najgoręcej – średnio ok. 30 st. C. Trzeba więc odpowiednio przygotować się do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do L’Estartit? Przewiewna i lekka odzież, wygodne obuwie, kosmetyki przeciwsłoneczne, pieniądze, dokumenty i ubezpieczenie zdrowotne – to najważniejsze rzeczy.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments