Legoland w Billund

21 stycznia 2024
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Legoland w duńskim Billund jest bardzo popularnym parkiem rozrywki. Działa już od ponad pięciu dekad, i do dzisiaj każdego roku przyciąga tłumy turystów. Jest to miejsce przygotowane głównie z myślą o dzieciach, ale i dorośli będą się tutaj dobrze bawić.

Legoland w Billund – atrakcje

Legoland to park rozrywki, który wygląda tak, jak gdyby w całości został zbudowany z klocków Lego. Właśnie te słynne klocki są motywem przewodnim parku, ale poza tym są też inne rozrywki – w Legoland działa kilka kolejek górskich, są tory z samochodzikami, mini łódki pływająca kanałami, NINJAGO® World z grami zręcznościowymi.

Do Legoland można przyjechać tylko na jeden dzień albo na dłuższy urlop – na miejscu działa hotel, a atrakcji jest tyle, że i przez kilka dni będzie co robić. Do parku wolno wchodzić z bardzo małymi dziećmi, trzeba jednak pamiętać, że do niektórych miejsc ze względów bezpieczeństwa wpuszczane są tylko osoby mające określony wzrost. Ma zaliczyliśmy Legoland na własną rękę. To była długa podróż z Częstochowy, przez Szczecin, Kopenhagę aż do Billund.

Legoland w Billund – godziny otwarcia

Legoland jest otwarty od 10:00 do 18:00, w soboty i niedziele park działa dwie godzinny dłużej, do 20:00, choć większość atrakcji jest zamykana o 18-tej. Sezon trwa od marca/kwietnia do końca października, w miesiącach zimowych Legoland jest zamknięty, z wyjątkiem okresu bożonarodzeniowego.

Legoland w Billund – cennik

Bilet jednodniowy kosztuje 329 koron duńskich. Dla dzieci do lat 2 wejście jest za darmo. Bilet dwudniowy można kupić za 498 koron, natomiast wejściówka sezonowa jest dostępna w cenie 629 koron od osoby.

Legoland w Billund – czy warto?

Legoland to wyjątkowe miejsce. Jest pierwszym parkiem tego typu i przyciąga miłośników klocków Lego z całego świata. My odwiedziliśmy duński Legoland w maju i możemy potwierdzić, że to idealny sposób na spędzenie udanego urlopu z całą rodziną. Park jest naprawdę duży, dlatego warto zorganizować kilkudniowy wyjazd, dzięki czemu uda się obejrzeć wszystkie ciekawe atrakcje.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments