La Vinuela

27 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Decyzja o tym, gdzie spędzić tegoroczny urlop, do łatwych nie należy. Zawsze warto postawić na sprawdzone kierunki – takie jak Hiszpania. Tutejsze Słoneczne Wybrzeże to miejsce doskonałe zarówno na krótszy, jak i dłuższy wypoczynek.

La Vinuela to wieś (ok. 2 tys. mieszkańców) położona wspólnocie Andaluzji w południowej Hiszpanii, w prowincji Malaga. Od Malagi miejscowość ta oddalona jest o ok. 47 km, a od znanego kurortu Torre del Mar o ok. 19 km. Lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 4 godziny. Najbliższe lotnisko znajduje się w Maladze, skąd do La Vinueli można się dostać autobusem.

Ceny w La Vinueli

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 27 stycznia 2020 r.). Z uwagi na powszechną dostępność tej waluty do wyboru mamy dwie opcje: zaopatrzyć się w polskim kantorze w odpowiednią ilość euro lub na miejscu płacić kartą i podejmować gotówkę z bankomatu. Pod względem cen Hiszpania jest droższa niż Polska, więc z pewnością przyda się więcej pieniędzy. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w La Vinueli? Wśród najchętniej kupowanych pamiątek znajdują się m.in. breloki na klucze, kubki, magnesy na lodówkę, wina, oliwy z oliwek, oliwki, słodycze, wędliny, biżuteria, ceramika, tradycyjne stroje do flamenco i wachlarze.

Zabytki w La Vinueli

Obiektami, które można zobaczyć w La Vinueli, są:

– kaplica Matki Boskiej Bolesnej,

– kościół San José,

– wieża Atalaya,

– Cudowna Kaplica.

Atrakcję stanowi również tutejsze jezioro. Podczas pobytu w La Vinueli warto odwiedzić Torre del Mar i Malagę oraz wybrać się na dalszą wycieczkę, np. do Kadyksu, Grenady, Sewilli czy Gibraltaru. Turyści chętnie uczestniczą również w lokalnych uroczystościach, jakie w ciągu roku odbywają się w La Vinueli, np. na przełomie lipca i sierpnia obchodzone jest święto patronki miasta Matki Boskiej Bolesnej, a w połowie września święto Feria de la Pasa, które zbiega się w czasie ze zbiorem winogron.

Plaże w La Vinueli

Plaże w La Vinueli są skupione wokół jeziora. Są to małe, spokojne i pełne uroku plaże otoczone drzewami, dzięki czemu doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi i osób pragnących odpocząć z dala od zgiełku. Wyznaczone są tu obszary piknikowe, gdzie można urządzić sobie grilla. Niedaleko znajduje się też kemping.

Aktywny wypoczynek w La Vinueli

La Vinuela to znakomite miejsce na wyprawy piesze i rowerowe. Miejscowość jest bowiem zlokalizowana w niezwykle malowniczej okolicy, na której krajobraz składają się nisko położone wzgórza porośnięte plantacjami oliwek. Przy jeziorze funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu do uprawiania paru dyscyplin wodnych (dozwolone są jedynie niezmotoryzowane sporty), np. żeglarstwa, kajakarstwa czy jazdy na rowerach wodnych. Można również wypożyczyć niewielki ponton.

Pogoda w La Vinueli

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w La Vinueli? Tutejszy klimat jest typowym andaluzyjskim klimatem śródlądowym. Temperatury w  La Vinueli najwyższe są latem – zwłaszcza w lipcu i sierpniu, na które przypada szczyt sezonu turystycznego (zaczyna się on w maju, a kończy w październiku). Termometry pokazują wtedy ponad 30 st. C. W ciągu roku w La Vinueli jest ok. 2800 godzin słonecznej aury. Należy dobrze się przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do La Vinueli? Jeżeli wybieramy się tam w lecie, nie zapomnijmy o lekkiej odzieży, wygodnych butach, strojach kąpielowych, okularach słonecznych, kapeluszach i kosmetykach przeciwsłonecznych. Koniecznie też sprawdźmy, czy zabraliśmy pieniądze i dowód osobisty, przyda się także ubezpieczenie zdrowotne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments