La Palma

18 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 4.3]

Wyspy Kanaryjskie to znakomita opcja na urlop – i to bez względu na miesiąc. Panujące tu warunki klimatyczne sprzyjają odpoczynkowi przez cały rok. Każdy znajdzie coś dla siebie – również i turyści pragnący relaksu z dala od tłumów i zgiełku. Znajdą go m.in. na wyspie La Palma.

La Palma to jedna z siedmiu największych Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnia wynosi 708 km kw. Słynie z niezwykłej przyrody i unikalnych krajobrazów, co jest zasługą zarówno położenia geograficznego, jak i historii powstania wyspy (ze wszystkich Wysp Kanaryjskich La Palma jest najmłodsza geologicznie). Na wyspie panuje klimat tropikalnym, więc jeśli ktoś zastanawia się, kiedy jechać na La Palmę, musi wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Na La Palmie temperatury latem są wysokie, więc np. wakacje w maju to dobra opcja dla osób, które nie lubią upałów. A ile leci się na La Palmę? Lot trwa ok. 5 godzin. Samolot to najwygodniejszy i najszybszy środek transportu – to odpowiedź na pytanie „jak dojechać na La Palmę?”.

Bezpieczeństwo na La Palmie

La Palma to idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić spokojne, bezpieczne wakacje w otoczeniu wspaniałej przyrody. Nic poważnego nie grozi tutaj turystom, aczkolwiek wiadomo, że tak jak wszędzie, trzeba mieć oko na bagaż, dokumenty i pieniądze.

La Palma – wiza

Wybierając się na La Palmę, powinniśmy mieć przy sobie ważny dowód osobisty bądź paszport (nie zaszkodzi zabrać ze sobą oba te dokumenty).  Wiza jest zbędna. Na terenie państw należących do Unii Europejskiej obowiązuje ruch bezwizowy – dotyczy to obywateli krajów członkowskich UE.

Jaką walutę zabrać na La Palmę?

Walutą na La Palmie jest euro (jest to hiszpańska waluta). W obrocie są monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50 centów oraz 1 i 2 euro, a także banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro. 1 EUR to ok. 4,29 zł – to stan na 18 maja 2018. Jeśli zaś chodzi o ceny, La Palma jest tańsza aniżeli np. Teneryfa, aczkolwiek za niektóry produkty zapłacimy więcej niż w Polsce.

Zabytki na La Palmie

La Palma znana jest również jako La Isla Bonita – czyli Piękna Wyspa. Ze wszystkich wysp należących do Archipelagu Kanaryjskiego jest najbardziej zielona – walory przyrodnicze stanowią jej ogromny atut. Figuruje na liście Rezerwatów Biosfery UNESCO. Oto, co warto zobaczyć na La Palmie:

– Park Narodowy Caldera de Taburiente leżący w centrum wyspy,

– najwyższy szczyt wyspy Roque de los Muchachos mający wysokość 2426 m n. p. m. (na ternie wspomnianego powyżej parku) – znajduje się tu obserwatorium astronomiczne,

– wąwóz Barranco de las Angustias (Wąwóz Śmiertelnych Strachów),

– las wawrzynowy Los Tilos,

– Drogi Królewskie – brukowane drogi ciągnące się przez całą długość wyspy,

– skanseny archeologiczne La Zarza i La Zarcita,

– jaskinia Belmaco – w jej okolicach znajduje się skansen, który jest najstarszym znaleziskiem archeologicznym na wyspie (ma prawie 4000 lat),

– piękne plaże, np. w Puerto Naos i Los Cancajos,

– kolonialne zabytki w Santa Cruz de La Palma,

– naturalne baseny wyżłobione w wulkanicznych skałach, np. La Fajana i Charco Azul,

– solanki w południowej części wyspy.

Na La Palma internet mobilny działa bez zarzutu, co ułatwi nam kontakt z bliskimi w Polsce i dzielenie się z nimi na bieżąco zdjęciami z wycieczek.

Kurorty na La Palmie

La Palma nie jest tak popularnym kierunkiem jak np. Teneryfa czy Gran Canaria. Nie została póki co odkryta na potrzeby masowej turystyki, ale za to rozwija się tu turystyka alternatywna. Najpopularniejszymi kurortami na wyspie są:

– Brena Baja – ośrodek we wschodniej częścii wyspy,

– Fuencaliente de la Palma – kurort na południu wyspy, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na La Palma,

– Los Llanos de Aridane – największe miasto na La Palma i jednocześnie bardzo popularny kurort,

– Los Cancajos – kameralne letnisko zlokalizowane niedaleko lotniska,

– Los Naos – chicha miejscowość, wymarzona dla rodzin z dziećmi,

– Puerto Naos – kurort, które wizytówką jest największa na wyspie plaża (oznaczona Błękitną Flagą),

– Santa Cruz de La Palma – stolica wyspy i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych,

– Tazacorte – ośrodek słynący m.in. z upraw bananowców,

– Villa de Mazo – miejscowość w południowo-wschodniej części wyspy, niedaleko (ok. 9 km) od stolicy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments