La Gaspara

27 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa del Sol to jedno z miejsc najchętniej wybieranych na wczasy w Hiszpanii. Piękna pogoda, malownicze krajobrazy i pełne uroku plaże każdego roku przyciągają na Słoneczne Wybrzeże tłumy turystów.

La Gaspara to wieś licząca zaledwie ok. 900 mieszkańców. Leży w prowincji Malaga, a precyzując – w hrabstwie Costa del Sol Occidental, które stanowi część gminy Estepona. Znany kurort Estepona jest od La Gaspary oddalony o ok. 3 km na wschód. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy pd paru czynników, niemniej lot z Polski do Malagi trwa ok. 4 godziny. W Maladze należy się przesiąść w odpowiedni autobus.

Ceny w La Gasparze

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 27 stycznia 2020 r.). Potrzebną ilość tej waluty możemy nabyć w Polsce lub na miejscu na bieżąco wypłacać pieniądze z bankomatu. Dużym plusem pobytu w Hiszpanii jest również to, że nie ma tu problemu z płatnościami kartami. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, dlatego do wyjazdu trzeba się dobrze przygotować pod kątem finansowym. Oczywiście to, ile wydamy, jest zdeterminowane przede wszystkim atrakcjami, z których zamierzamy korzystać. Jakie pamiątki z Hiszpanii przywieźć z La Gaspary? Wśród turystów największą popularnością cieszą się m.in. magnesy na lodówkę, kubki, szynki i kiełbasy, oliwki, wina, słodycze, ceramika, biżuteria i hiszpańskie wachlarze.

Zabytki w La Gasparze

La Gaspara to bardzo małe letnisko, gdzie nie ma zbyt wielu rzeczy do oglądania. Miłośnicy zwiedzania mogą się udać do pobliskiej Estepony, gdzie znajduje się m.in. urocza starówka i kościół Nuestra Señora de los Remedios. Warto ponadto urządzić sobie wycieczkę do wspaniałej Malagi, Rondy czy Gibraltar. W okolicy na uwagę zasługują również zamek Sohail w Fuengiroli, sanktuarium Santuario de la Virgen de la Pena oraz zamek Colomares w Benalmadenie.

Plaże w La Gasparze

La Gaspara dysponuje bardzo mała plażą zlokalizowaną przy hotelu. Na plażowanie najlepiej wybrać się do Estepony, gdzie wybrzeże rozciąga się na łącznej długości 21 km. Do najważniejszych plaż tego miasta zaliczają się Playa del Cristo i Playa de la Rada. Należy przy tej sposobności nadmienić, iż spora część na Costa del Sol odznacza się bardzo wysoką jakością, o czym świadczy przyznany im certyfikat Błękitna Flaga.

Aktywny wypoczynek w La Gasparze

La Gaspara i okolice zachęcają nade wszystko do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa, jazdy na nartach wodnych czy nurkowania (w sąsiedniej Esteponie funkcjonuje klub nurkowy Atalaya Happy Divers Club). Cenionymi formami aktywności są także m.in. tenis ziemny, siatkówka plażowa, spacery, jazda konna oraz wyprawy rowerowe. Nie sposób poza tym nie wspomnieć o tym, iż Costa del Sol to prawdziwy raj dla miłośników golfa. Podczas pobytu w La Gasparze można skorzystać z oferty znajdujących się w okolicy klubów golfowych, np. Atalaya Golf czy Country Club.

Pogoda w La Gasparze

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w La Gasparze? Pogoda jest tu korzystna przez cały rok. Costa del Sol leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego charakteryzującego się gorącymi latami i łagodnymi zimami. Sezon turystyczny zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Jeśli chodzi o temperatury, La Gaspara najbardziej upalna jest w lipcu i sierpniu – termometry wskazują ponad 30 st. C. Co zabrać na wakacje w La Gasparze? W walizce nie może zabraknąć przewiewnej odzieży, wygodnych butów, okularów słonecznych, kapelusza i kosmetyków chroniących przed słońcem. Nie wolno również zapomnieć o pieniądzach, dokumentach i ubezpieczeniu niezbędnym w razie nieoczekiwanych kłopotów ze zdrowiem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments