La Antilla

12 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wakacje na Costa de la Luz w Hiszpanii to świetny pomysł. Dużo słońca, czyste plaże i moc atrakcji – bez względu na upodobania co do rodzaju wypoczynku każdy znajdzie coś dla siebie. Urlop można spędzić w jednym z wielu kurortów znajdujących się w tej części hiszpańskiego wybrzeża, np. w La Antilli.

La Antilla to mała miejscowość położona w prowincji Huelva stanowiącej część autonomicznego regionu Andaluzji. Liczy ok. 4 tys. stałych mieszkańców, jednakże w sezonie trwającym od maja do września populacja wzrasta do ok. 70 tys. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy od paru czynników, niemniej na Costa de la Luz leci się z Polski średnio ok. 4 godziny. Chcąc dostać się do La Antilli, najlepiej polecieć np. do Sewilli i stamtąd przesiąść się w odpowiedni środek transportu.

Ceny w La Antilli

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,31 zł – kurs z dnia 12 marca 2020 r.). W stosowną ilość euro można zaopatrzyć się w Polsce bądź już na miejscu wypłacić gotówkę z bankomatu. Warto też pamiętać, że w Hiszpanii powszechnie akceptowane są płatności kartami. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, przyda się więc więcej pieniędzy. Jakie pamiątki z Hiszpanii przywieźć z La Antilli? Turyści spędzający wakacje na Costa de la Luz najchętniej kupują m.in. szynki i kiełbasy, wina, oliwki, słodycze, wachlarze, stroje do flamenco, magnesy na lodówkę czy kubki.

Zabytki w La Antilli

La Antilla to typowy kurort, w związku z czym na zwiedzanie nie ma się co raczej nastawiać. Warto za to wybrać się np. do Hulevy czy Sewilli, gdzie na brak ciekawych rzeczy do oglądania narzekać nie można. Ponadto w okolicy godne uwagi są m.in. park narodowy Doñada czy miejsce pielgrzymek El Rocio.

Plaże w La Antilli

Playa La Antilla to miejska plaża licząca ok. 3,5 km długości i ok. 50 m szerokości. Pokryta jest drobnym, złocistym piaskiem i uchodzi za jedną z najładniejszych plaż na całym Costa de la Luz. Na jej infrastrukturę składają się:  wypożyczalnia parasoli i leżaków, wypożyczalnia sprzętu pływającego, toalety, prysznice do stóp, kosze na śmieci oraz biuro informacji turystycznej.

Aktywny wypoczynek w La Antilli

W La Antilli panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, np. kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania, jazdy na nartach i skuterach wodnych etc. Piękna okolica zachęca do spacerów oraz wycieczek konnych i rowerowych. Ponadto na Costa de la Luz jest sporo pól golfowych.

Pogoda w La Antilli

La Antilla leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Lipiec i sierpień w La Antilli to najgorętsze miesiące – termometry pokazują średnio ok. 30 st. Zimy są tutaj łagodne, choć bywają deszczowe – w La Antilli temperatury w miesiącach zimowych wynoszą kilkanaście stopni na plusie. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w La Antilli? Przede wszystkim lekką odzież, wygodne buty, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne oraz kosmetyki chroniące przed słońcem. Oczywiście nie wolno zapomnieć o pieniądzach, ważnych dokumentach i kartach płatniczych, a także o ubezpieczeniu, które przyda się w razie nagłych kłopotów ze zdrowiem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments