Kranewo

20 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 3.3]

Lato na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii to gwarancja pięknej, słonecznej pogody i udanego wypoczynku. Turyści mają do dyspozycji liczne kurorty oferujące wczasy skrojone na praktycznie każdą kieszeń. Gdzie najlepiej się wybrać? To oczywiście indywidualna sprawa, lecz warto dać szansę mniejszym kurortom takim jak Kranewo.

Kranewo – stosowana jest pisownia Kranevo – to niewielka miejscowość w północnej Bułgarii leżąca w odległości ok. 30 km od Warny i ok. 8 km od Złotych Piasków (to, ile trwa lot do Bułgarii w te strony zależy m.in. od miejsca wylotu, ale średnio jest to ok. 2 godzin). W czasach starożytnych w tym miejscu znajdowała się twierdza, którą w późniejszym okresie przyłączono do systemu obronnego rozciągającego się od przylądku Kaliakra do przylądku Emona. Obecnie postawiono tu na rozwój turystyki – wciąż powstają nowe hotele i pensjonaty.

Ceny w Kranewie

Jedną z zalet wypoczynku w Kranewie są atrakcyjne ceny (warto zorientować się w ogólnych cenach w Bułgarii). Jest taniej niż w Warnie, Złotych Piaskach czy nieodległej Albenie, co jest czynnikiem skutecznie przyciągającym turystów. Na wymianę zaleca się zabrać euro – w lokalnych kantorach kupimy za nie lewy, czyli walutę Bułgarii (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 20 marca 2018).

Zabytki w Kranewie

Piękne krajobrazy czy gęste lasy piniowe – to bez wątpienia jest coś, co warto zobaczyć w Kranewie, ale jeśli czujemy niedosyt i chcemy coś zwiedzić, przeznaczmy trochę czasu na wycieczki. A zatem co jest ciekawego w okolicy? Z pewnością nie zaszkodzi zajrzeć do wspomnianych już wcześniej kurortów. Ponadto ciekawymi propozycjami są np. rezerwat przyrody Batowa Góra czy malowniczy pałac i ogród w Bałcziku. Jeśli pragniemy uniknąć tłoku, pomyślmy o wakacjach w kwietniu.

Plaże w Kranewie

Plaża to na mapie Kranewa ważny punkt. Jest długa i szeroka, pokryta złocistym piaskiem, z łagodnym zejściem do morza. Z uwagi na ukształtowanie jest bezpieczna dla najmłodszych turystów, dlatego do Kranewa chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Oczywiście nie ma problemu z wypożyczeniem niezbędnego sprzętu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments