Kolej linowa Polinka. Gdzie kupić bilety?

10 czerwca 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jak w ciekawy sposób zwiedzić fragment Wrocławia? Zamiast tradycyjnego spaceru można zafundować sobie przejazd kolejką linową Polinka. Z góry widać panoramę miasta, a choć przejazd trwa dosłownie kilka minut, to z pewnością zdąży dostarczyć wielu wrażeń.

Kolej linowa Polinka – jak działa?

Kolejka powstała z myślą o studentach. Polinka bardzo ułatwia komunikację pomiędzy kampusami leżącymi po dwóch różnych stronach Odry – kolejka biegnie właśnie nad rzeką, spinając Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego ze stacją Na Grobli. Politechnika Wrocławska jest operatorem kolejki, a choć Polinka służy głównie jako środek transportu dla studentów, mogą z niej korzystać także inne osoby.

Do Polinki jest blisko z wrocławskiego zoo, centrum Hydropolis oraz hali Stulecia, więc przejazd kolejką warto połączyć ze zwiedzaniem tych właśnie miejsc. Trasa biegnie przez ciekawą okolicę i pokonuje Odrę, a z okien gondoli widać znacznie więcej niż podczas zwykłego spaceru. Podczas jazdy wagonik znajduje się aż siedem metrów nad terenem.

Kolej linowa Polinka – bilety

Polinka jest darmowa wyłącznie dla studentów i pracowników wrocławskiej politechniki, opiekunów osób niepełnosprawnych oraz dzieci do szóstego roku życia. Turyści muszą kupić bilet, i co ważne, w Polince nie obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Musi to być oddzielny bilet jednorazowy – można go kupić w automacie przy stacji kolejki.

Cena biletu normalnego to 4,60 zł, ulgowego 2,30 zł. Bilet jest tylko na przejazd w jedną stronę.

Kolej linowa Polinka – rozkład jazdy

Polinka ma tylko dwa przystanki, jeden przy Geocentrum na ul. Na Grobli, drugi na Wybrzeżu Wyspiańskiego 23 (gmach C-13 Politechniki Wrocławskiej). W wakacje kolejka kursuje w godzinach:

– poniedziałek – piątek od 7:00 – 18:00 (przerwy sanitarne: 10:00 – 10:30 i 13:30 – 14:00)

– sobota – niedziela od 11:00 – 18:00 (przerwa sanitarna: 14:00 – 14:30)

W trakcie roku akademickiego kursy są częstsze. W dni świąteczne oraz podczas złej pogody kolejka jest nieczynna.

Kolej linowa Polinka – czy warto?

Podczas wycieczki po Wrocławiu na pewno warto zdecydować się na przejażdżkę kolejką gondolową, zwłaszcza że trasa Polinki pokrywa się z popularnymi szlakami turystycznymi. Nasza wyprawa do Wrocławia w styczniu tego roku obejmowała także i tę atrakcję, i polecamy to rozwiązanie jako całkiem nowy sposób na oglądanie panoramy stolicy Dolnego Śląska.

Jedziesz do Wrocławia? Wjedź na Sky Tower. Wypoczynek zapewni Ci aquapark we Wrocławiu. Niesamowite wrażenia przyniesie Hydropolis. Odwiedź również zoo we Wrocławiu.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments