Kolej linowa Polinka

18 września 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jak w ciekawy sposób zwiedzić fragment Wrocławia? Zamiast tradycyjnego spaceru można zafundować sobie przejazd kolejką linową Polinka. Z góry widać panoramę miasta, a choć przejazd trwa dosłownie kilka minut, to z pewnością zdąży dostarczyć wielu wrażeń.

Kolej linowa Polinka – jak działa?

Kolejka powstała z myślą o studentach. Polinka bardzo ułatwia komunikację pomiędzy kampusami leżącymi po dwóch różnych stronach Odry – kolejka biegnie właśnie nad rzeką, spinając Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego ze stacją Na Grobli. Politechnika Wrocławska jest operatorem kolejki, a choć Polinka służy głównie jako środek transportu dla studentów, mogą z niej korzystać także inne osoby.

Do Polinki jest blisko z wrocławskiego zoo, centrum Hydropolis oraz hali Stulecia, więc przejazd kolejką warto połączyć ze zwiedzaniem tych właśnie miejsc. Trasa biegnie przez ciekawą okolicę i pokonuje Odrę, a z okien gondoli widać znacznie więcej niż podczas zwykłego spaceru. Podczas jazdy wagonik znajduje się aż siedem metrów nad terenem.

Kolej linowa Polinka – bilety

Polinka jest darmowa wyłącznie dla studentów i pracowników wrocławskiej politechniki, opiekunów osób niepełnosprawnych oraz dzieci do szóstego roku życia. Turyści muszą kupić bilet, i co ważne, w Polince nie obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Musi to być oddzielny bilet jednorazowy – można go kupić w automacie przy stacji kolejki.

Cena biletu normalnego to 4,60 zł, ulgowego 2,30 zł. Bilet jest tylko na przejazd w jedną stronę.

Kolej linowa Polinka – rozkład jazdy

Polinka ma tylko dwa przystanki, jeden przy Geocentrum na ul. Na Grobli, drugi na Wybrzeżu Wyspiańskiego 23 (gmach C-13 Politechniki Wrocławskiej). W wakacje kolejka kursuje w godzinach:

– poniedziałek – piątek od 7:00 – 18:00 (przerwy sanitarne: 10:00 – 10:30 i 13:30 – 14:00)

– sobota – niedziela od 11:00 – 18:00 (przerwa sanitarna: 14:00 – 14:30)

W trakcie roku akademickiego kursy są częstsze. W dni świąteczne oraz podczas złej pogody kolejka jest nieczynna.

Kolej linowa Polinka – czy warto?

Podczas wycieczki po Wrocławiu na pewno warto zdecydować się na przejażdżkę kolejką gondolową, zwłaszcza że trasa Polinki pokrywa się z popularnymi szlakami turystycznymi. Nasza wyprawa do Wrocławia w styczniu tego roku obejmowała także i tę atrakcję, i polecamy to rozwiązanie jako całkiem nowy sposób na oglądanie panoramy stolicy Dolnego Śląska.

W czasie tego wyjazdu odwiedziliśmy również: zoo we Wrocławiu, Sky Tower.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments