Kawarna

20 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 32 Average: 4.1]

Na brak interesujących propozycji wypoczynku w Bułgarii nie ma co narzekać. Nadmorskie kurorty kuszą piaszczystymi plażami, krystalicznie czystą wodą i słoneczną pogodą. Nad Morzem Czarnym sporo jest miejsc, gdzie można przyjemnie spędzić czas – taką właśnie miejscowością jest Kawarna.

Kawarna – spotykana jest też pisownia Kavarna – to niewielka miejscowość portowa w północno-wschodniej Bułgarii położona w odległości ok. 64 km  na północny wschód od Warny i ok. 43 km na południe od granicy z Rumunią (lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2 godzin). Jej początki sięgają V w. p. n. e. – w czasach starożytnych znajdowała się tu tracka osada, która później dostała się pod panowanie m.in. greckie i rzymskie. Dziś jest to dynamicznie rozwijający się ośrodek wczasowy z małym portem jachtowym i innymi obiektami wybudowanymi na potrzeby turystów.

Ceny w Kawarnie

Orientacja w cenach w Bułgarii pozwala uzyskać informacje odnośnie szacunkowych wydatków, jakie czekają nas podczas pobytu w Kawarnie. Na pewno wydamy tu mniej niż w modnych kurortach takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski – nawet w sezonie, który trwa od maja do października. Na wyjazd zabierzmy ze sobą odpowiednią ilość euro – na miejscu wymienimy je na walutę Bułgarii, którą jest lewa (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 20 marca 2018).

Zabytki w Kawarnie

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Kawarnie? Godne uwagi są:

– stare fontanny ulokowane wzdłuż doliny do portu – pierwotnie było ich 12, jednakże nie wszystkie przetrwały do dzisiaj; te, którym się to udało, doczekały się renowacji,

– kościół  św. Jerzego z 1836 r.,

– kościół Zaśnięcia Kościoła Theotokos z 1860 r.,

– Muzeum Etnograficzne,

– Muzeum Miejskie,

– Muzeum Morskie.

A co jest ciekawego w okolicy? Warto wybrać się na kilka wycieczek i zwiedzić m.in. Warnę, Kranewo, Albenę, Złote Piaski czy Bałczik.

Plaże w Kawarnie

Plaża w Kawarnie nie należy co prawda do grona najpiękniejszych plaż bułgarskich, niemniej

spokojnie umożliwia korzystanie z uroków słonecznej aury. Są tu wypożyczalnie, w których można zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do plażowania i uprawiania sportów wodnych, na wybrzeżu Morza Czarnego panują świetne warunki dla miłośników windsurfingu i innych dyscyplin.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments