Katedra św. Anny z XVI wieku w Las Palmas

27 sierpnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Katedra św. Anny w Las Palmas powstała w XVI wieku. Uważana jest za najważniejszą budowlę sakralną na Wyspach Kanaryjskich – jest pierwszym kościołem katolickim wybudowanym w tym miejscu. W katedrze działa także niewielkie muzeum sztuki.

Katedra św. Anny – atrakcje

Świątynia stoi w zabytkowej dzielnicy Vegueta, tuż przy Plaza Mayor of Santa Ana. Katedra jest w stylu późnego gotyku, ale widać też wyraźnie wpływy sztuki korynckiej, romańskiej i muzułmańskiej. Powstała na polecenie królowej Izabeli Kastylijskiej i króla Ferdynanda Aragońskiego, tuż po tym, jak Hiszpanii udało się podbić Wyspy Kanaryjskie.

Wnętrze katedry jest równie interesujące jak jego zabytkowa fasada. Uwagę zwracają zwłaszcza wysokie filary nawiązujące swoim kształtem do drzew palmowych oraz kolorowe witraże w oknach, prócz tego obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest wizyta w Muzeum Sztuki Sakralnej, z kolekcją historycznych obrazów i hiszpańskich rzeźb.

Katedra św. Anny – godziny otwarcia

Katedrę św. Anny można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:30. W soboty katedra jest dostępna dla turystów między godziną 10:00 a 13:30.

Sprawdź: ceny na Gran Canaria.

Katedra św. Anny – cennik

Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Sakralnej, a tym samym także do Katedry św. Anny, kosztuje 2,40 euro. Dzieci wchodzą za darmo. Można też wjechać na taras widokowy znajdujący się na południowej wieży kościoła, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i zatokę – wjazd kosztuje 1,50 euro od osoby.

Katedra św. Anny – czy warto?

Katedra stoi w centralnej części miasta, na zabytkowej starówce, łatwo więc do niej trafić podczas zwiedzania Las Palmas. My mieliśmy okazję zobaczyć Katedrę św. Anny w lipcu i polecamy to miejsce, bo zarówno z zewnątrz, jak i w środku, świątynia robi spore wrażenie, prócz tego warto spędzić trochę czasu w katedralnym muzeum.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments