Jastrzębia Góra

10 października 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jastrzębia Góra to bardzo popularna miejscowość nad Morzem Bałtyckim, słynąca z przepięknych plaż i klifów. To właśnie te ostatnie (klify) stanowią niewątpliwą atrakcję miasteczka – świetnie prezentują się zarówno na żywo, jak i na zdjęciach.

W Jastrzębiej Górze nie sposób nudzić się czy narzekać na brak atrakcji. Znajdziemy tu liczne ścieżki spacerowe czy rowerowe oraz mnóstwo barów i restauracji serwujących dania kuchni polskiej i regionalnej. Warto przyjechać tu z całą rodziną!  

Jastrzębia Góra – co warto zobaczyć w okolicy?

Wąwóz Lisi Jar

Lisi Jar – brzmi intrygująco, prawda? Wybierzcie się więc na niezapomnianą wycieczkę do nadmorskiego wąwozu. Lisi Jar, będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, leży pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą i charakteryzuje się obecnością majestatycznych drzew. Okazałe buki, brzozy czy jarząby zachęcają do długich wędrówek i rozmyślań oraz „wyśpiewują” pradawne legendy, które zrozumieją tylko wytrawni słuchacze… Jeśli będziecie mieli szczęście, być może zobaczycie także dzikie grusze.

Lisi Jar nie jest długim wąwozem – ma zaledwie 350 metrów długości. A wynika to z tego, że w dużej części został pochłonięty przez morze.

Obelisk „Gwiazda Północy”

„Gwiazda Północy” to obowiązkowe „must – see” podczas pobytu w Jastrzębiej Górze. Czym jest tajemnicza „Gwiazda Północy”? To pamiątkowy kamień wykonany z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół/Miłośników Jastrzębiej Góry. Obelisk nie stoi tu jednak bez przyczyny. Okazuje się bowiem, że miejsce, w którym spoczywa jest najdalej na północ wysuniętym punktem Rzeczypospolitej Polskiej. Będąc na wakacjach w tej części województwa pomorskiego, nie możecie więc pominąć tego historycznego pomnika.

Nadmorski Park Krajobrazowy

Unikalny mikroklimat, piękne krajobrazy, duża dawka natury – tak w kilku słowach można opisać Jastrzębią Górę – miejscowość uwielbianą przez Polaków. Lubicie zdobywać nowe miejsca? Nadmorski Park Krajobrazowy będzie więc odkryciem roku! Dzięki licznym szlakom pieszym, rowerowym czy ścieżkom edukacyjnym, dogłębnie poznacie wytyczone rezerwaty oraz odetchniecie od rutyny dnia codziennego. Zachęcamy!    

Promenada Światowida

Promenada Światowida to miejsce, wokół którego toczy się życie miasteczka. To właśnie tutaj spotykają się tubylcy i turyści, aby poczuć prawdziwy nadmorski klimat. Jedni siadają na wygodnych ławeczkach, inni skupiają wzrok na fontannie, a pozostali – oglądają pamiątki. A wierzcie Nam, pamiątek jest tu bez liku…

Głodni? Po prostu rozejrzycie się dookoła. W tej części Jastrzębiej Góry znajdziecie naprawdę wiele fajnych miejscówek na śniadanie czy obiad. Rybka (bezapelacyjnie), pizza, pierogi czy naleśniki „czekają” tylko na wygłodniałych urlopowiczów.

Latarnia Morska na Przylądku Rozewie

Być nad morzem i nie wspiąć się na latarnię morską? Tak się nie robi! Jeśli będziecie na wakacjach w okolicach Jastrzębiej Góry, to koniecznie wybierzcie się na Przylądek Rozewie, aby na własne oczy zobaczyć najstarszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. Imponująca budowla jest udostępniona do zwiedzania, dlatego warto zdobyć jej szczyt. Z góry świat nabiera zupełnie innego wymiaru…

Dobra rada! W latarni morskiej odwiedźcie także małe muzeum, w którym spotkacie… pamiątki po Stefanie Żeromskim.

Zamierzacie spędzić długi urlop w Jastrzębiej Górze? Wobec tego nie siedźcie w jednym miejscu! Zamiast snuć się z kąta w kąt, wybierzcie się do pobliskiego Władysławowa, w którym aż roi się od ciekawych atrakcji. Nie liczcie jednak na zabytki – Jastrzębia Góra jest stosunkowo młodym kurortem.

Jastrzębia Góra – atrakcje dla dzieci

Muzeum Figur Woskowych na Promenadzie Światowida.

Hollywood w Polsce? Czemu nie! Bo kto powiedział, że gwiazdy polityki, kina czy estrady można spotkać tylko w USA? Księżna Kate i książę William, Sylvester Stallone, Donald J. Trump, Cristiano Ronaldo, Leonardo DiCaprio, Matka Teresa z Kalkuty, Angelina Jolie, Brad Pitt czy Michael Joseph Jackson to tylko część znamienitych osobistości, jaką zgromadziło Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze. Figury zostały wykonane w bardzo realistyczny sposób, dlatego czasami możecie stracić kontakt z rzeczywistością… A dzieci? Czy dla nich również przygotowano jakieś atrakcje? Dzieciaki z pewnością ucieszą się z możliwości oglądania ulubionych postaci ze świata bajek i filmu. A oryginalne zdjęcie ze ScoobyDoo, Myszką Miki czy Smerfami będzie pamiątką na całe życie! Warto jeszcze wspomnieć, że muzeum znajduje się w samym centrum miasta – na Promenadzie Światowida. Nie ma więc obaw, że zgubicie się podczas szukania obiektu.      

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia muzeum

Poniedziałek       10:00 – 21:00

Wtorek       10:00 – 21:00

Środa       10:00 – 21:00

Czwartek       10:00 – 21:00

Piątek       10:00 – 21:00

Sobota       10:00 – 21:00

Niedziela       10:00 – 21:00

Ceny biletów wstępu

– Bilet normalny       18.00 złotych za osobę

– Bilet ulgowy       15.00 złotych za osobę     

– Bilet rodzinny 2 + 1 (dwoje dorosłych + jedno dziecko do 16. roku życia)       45.00 złotych  

– Bilet rodzinny 2 + 2 (dwoje dorosłych + dwoje dzieci do 16. roku życia)       50.00 złotych

– Bilet dla dziecka do 3. roku życia       0.00 złotych za osobę    

– Domek Do Góry Nogami.

A może by tak zobaczyć świat z innej perspektywy? Taką niecodzienną okazję daje Wam Domek Do Góry Nogami, w którym życie… stanęło na głowie.  

Chodzenie po suficie – brzmi kuriozalnie. Ale nie w Domku Do Góry Nogami – tutaj nawet okno jest… drzwiami. Musicie jednak pamiętać, że po wyjściu z domku możecie odczuwać lekki dyskomfort. Krótkotrwały zawrót głowy to standard!   

Ocean Park we Władysławowie

Ocean Park Władysławowo to niezwykła podróż w głąb oceanu, podczas której możecie spotkać delfina, rekina, fokę, żółwia oraz gigantycznego wieloryba. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie morskie stworzenia zostały wykonane w skali 1:1.

Zwiedzanie parku to gratka dla osób w każdym wieku. Gwarantujemy, że nie tylko dzieci będą pod wrażeniem tej nadmorskiej atrakcji. Wioska rybacka, wodospady, ryby wyrzeźbione z drewna, mini plaża, salon gier – to wszystko mówi samo za siebie.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia obiektu w okresie letnim

Poniedziałek       10:00 – 18:00

Wtorek       10:00 – 18:00

Środa       10:00 – 18:00

Czwartek       10:00 – 18:00

Piątek       10:00 – 18:00

Sobota       10:00 – 18:00

Niedziela       10:00 – 18:00

Ceny biletów wstępu

– Bilet normalny:       39.00 złotych za osobę

– Bilet grupowy (min. 20 osób):       29.00 złotych

– Muzeum Motyli we Władysławowie

Chcielibyście zobaczyć 3 000 okazów motyli i innych żyjątek w jednym miejscu? Proszę bardzo! Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie daje Wam taką szansę. Bogata kolekcja owadów i pajęczaków znajduje się na 3. piętrze Wieży Widokowej w Domu Rybaka, dzięki czemu będziecie mogli zobaczyć także przepiękną panoramę miasta. Łączenie przyjemnego z pożytecznym – to jest to!

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia w sierpniu

Poniedziałek       10:00 – 21:00

Wtorek       10:00 – 21:00

Środa       10:00 – 21:00

Czwartek       10:00 – 21:00

Piątek       10:00 – 21:00

Sobota       10:00 – 21:00

Niedziela       10:00 – 21:00

Godziny otwarcia we wrześniu

Poniedziałek       10:00 – 18:00

Wtorek       10:00 – 18:00

Środa       10:00 – 18:00

Czwartek       10:00 – 18:00

Piątek       10:00 – 18:00

Sobota       10:00 – 18:00

Niedziela       10:00 – 18:00

Ceny biletów wstępu

– Bilet normalny         19.00 złotych za osobę 

– Bilet ulgowy         15.00 złotych za osobę

– Bilet rodzinny (2 + 1)         49.00 złotych 

– Bilet rodzinny (2+2)         60.00 złotych 

– Bilet rodzinny (2+3)         75.00 złotych

– Bilet grupowy (min. 20 osób)       12.00 złotych

Co jeszcze warto zobaczyć/odwiedzić w okolicach Jastrzębiej Góry? Przede wszystkim Muzeum Iluzji oraz Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie, rezerwat Bielawskie Błota, plażę w Chałupach, zabytkową zabudowę miasta w Pucku, ujście rzeki Piaśnicy do Bałtyku, a także Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa oraz fokarium w Helu.

Jastrzębia Góra – co robić, kiedy pada?

Kap, kap – pada deszcz… To jednak nie powód, aby siedzieć w pokoju hotelowym. Co powiecie na popołudnie z gwiazdami? Nie, nie będzie to „Gwiazda Północy”, a cała plejada znakomitych osobistości. Gdy za oknem szaro i buro, koniecznie skierujcie swe kroki do Muzeum Figur Woskowych.

Jastrzębia Góra – plaże 

Wakacje pod klifem? Czemu nie! Przypominamy, że Jastrzębia Góra słynie z wysokiego klifowego brzegu, dlatego pobyt na plaży będzie ciekawą atrakcją.

Sama plaża jest stosunkowo szeroka, piaszczysta oraz idealna do leżakowania.

Ceny w Jastrzębiej Górze 

Zastanawiacie się, co „wrzucić na ruszt” będąc w okolicach Jastrzębiej Góry? Rzućcie więc okiem na poniższe propozycje.

– Cena jajecznicy na maśle wynosi: 19.00 złotych.

– Cena jajecznicy na boczku wynosi: 19.00 złotych.

– Cena parówek z wody z dodatkami wynosi: 17.00 złotych.

– Cena rosołu wynosi: 8.00 złotych za porcję.

– Cena zupy pomidorowej wynosi: 10.00 złotych za porcję.

– Cena żurku wynosi: 12.00 złotych za porcję.

– Cena zupy serowej wynosi: 12.00 złotych za porcję.

– Cena kaszubskiej zupy rybnej wynosi: 14.00 złotych za porcję.

– Cena kremu z kalafiora wynosi: 14.00 złotych za porcję.

– Cena zupy gulaszowej wynosi: 15.00 złotych za porcję.

– Cena pierogów ruskich (7 sztuk) wynosi: 20.00 złotych.

– Cena pierogów z serem (7 sztuk) wynosi: 20.00 złotych.

– Cena pierogów z mięsem (7 sztuk) wynosi: 21.00 złotych.

– Cena pierogów z kapustą i grzybami (7 sztuk) wynosi: 20.00 złotych.

– Cena pierogów z owocami (7 sztuk) wynosi: 21.00 złotych.

– Cena naleśników z serem i polewą (3 sztuki) wynosi: 16.00 złotych.

– Cena naleśników z dżemem (3 sztuki) wynosi: 16.00 złotych.

– Cena śledzia w oleju wynosi: 9.00 złotych.

– Cena śledzia w śmietanie wynosi: 9.00 złotych.

– Cena śledzia po kaszubsku wynosi: 9.00 złotych.

– Cena bigosu po kaszubsku wynosi: 16.00 złotych.

– Cena tatara z łososia wynosi: 29.00 złotych.

– Cena sałatki greckiej wynosi: 25.00 złotych.

– Cena sałatki z kurczakiem wynosi: 25.00 złotych.

– Cena sałatki z krewetkami wynosi: 27.00 złotych.

– Cena sałatki z łososiem wynosi: 28.00 złotych.

– Cena pizzy z kurczakiem (40 cm) wynosi: 30.00 złotych.

– Cena pizzy z szynką (40 cm) wynosi: 30.00 złotych.

– Cena pizzy hawajskiej (40 cm) wynosi: 33.00 złote.

– Cena pizzy marynarskiej (40 cm) wynosi: 33.00 złote.

– Cena pizzy neapolitańskiej (40 cm) wynosi: 33.00 złote.

– Cena pizzy sycylijskiej (40 cm) wynosi: 33.00 złote.

– Cena smażonego dorsza (100 g, filet) wynosi: 9.00 złotych.

– Cena smażonego halibuta (100 g) wynosi: 9.00 złotych.

– Cena smażonego tuńczyka (100 g) wynosi: 9.00 złotych.

– Cena sznycla drobiowego z frytkami i lekką sałatką wynosi: 34.00 złote.

– Cena duszonej wieprzowiny z kluskami, marchewką i sosem pieczeniowym wynosi: 36.00 złotych.

– Cena czarnej herbaty wynosi: 7.00 złotych.

– Cena zielonej herbaty wynosi: 7.00 złotych.

– Cena ziołowej herbaty wynosi: 7.00 złotych.

– Cena herbaty owocowej wynosi: 7.00 złotych.

– Cena kawy parzonej wynosi: 7.00 złotych.

– Cena gorącej czekolady wynosi: 7.00 złotych.

– Cena kawy espresso wynosi: 8.00 złotych.

– Cena kawy cappuccino wynosi: 10.00 złotych.

– Cena kawy latte wynosi: 12.00 złotych.

– Cena soku pomarańczowego (0,2 l) wynosi: 6.00 złotych.

– Cena soku jabłkowego (0,2 l) wynosi: 7.00 złotych.

– Cena soku z czarnych porzeczek (0,2 l) wynosi: 7.00 złotych.

– Cena soku pomidorowego (0,2 l) wynosi: 7.00 złotych.

– Cena soku wyciskanego ze świeżych pomarańczy (0,25 l) wynosi: 11.00 złotych.

– Cena soku wyciskanego ze świeżych grejpfrutów (0,25 l) wynosi: 11.00 złotych.

– Cena szarlotki (200 g) wynosi: 13.00 złotych.

– Cena szarlotki na ciepło (250 g) wynosi: 18.00 złotych.

– Cena sernika domowego (200 g) wynosi: 13.00 złotych.

Uwaga! Podane ceny nie stanowią oferty handlowej.

Jastrzębia Góra – sinice

Sinice, inaczej cyjanobakterie, to organizmy, które mogą wywołać spore zamieszanie nad morzem. Gdy pojawiają się w okolicy, Nasze plany wakacyjne schodzą na dalszy plan. To naprawdę poważna sprawa! Sprawdźmy więc, jak wygląda sytuacja na plażach w Jastrzębiej Górze. W chwili obecnej (stan na dzień 13. sierpnia 2021 roku) można śmiało korzystać z większości kąpielisk. Czystą i zdatną do kąpieli wodę znajdziemy wchodząc wejściami nr 22 oraz 23.

Takiego szczęścia nie mieli niestety wczasowicze wypoczywający w Jastrzębiej Górze w 2018 roku. Wówczas większość kąpielisk była zakażona sinicami.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments