Jakie funkcje powinien mieć lokalizator GPS dla dziecka

2 czerwca 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zastanawiasz się nad zakupem lokalizatora GPS dla dziecka? Z pewnością przy takiej decyzji weźmiesz pod uwagę funkcje, jakie ma takie urządzenie. To bardzo dobre rozumowanie, ale musisz wiedzieć, na jakich możliwościach najbardziej zależy Tobie i Twojej pociesze, a oprócz tego – co właściwie mogą Ci zaoferować poszczególni producenci lokalizatorów GPS dla dziecka?

Precyzyjna lokalizacja dziecka

Podstawową funkcją lokalizatora GPS dla dziecka jest dokładna lokalizacja, czyli wskazywanie na żądanie rodzica miejsca, w którym w danym momencie znajduje się użytkownik. Lokalizatory Calmean, zarówno dla dzieci, jak i GPS dla kota (https://www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/), bazują przy lokalizacji nie tylko na sygnale GPS, ale i sieci WiFi oraz GSM. W przypadku pozostawania pociechy na otwartej przestrzeni smartwatch z lokalizatorem GPS lokalizuje ją z dokładnością nawet do 1 metra w zasięgu sieci, a gdy dziecko jest np. w szkole, u koleżanki czy kolegi, lokalizowanie następuje poprzez sygnał operatorów komórkowych oraz sieci WiFi. To bardzo użyteczna funkcja, ponieważ dzięki temu Ty, jako rodzic, zawsze będziesz w stanie zobaczyć, gdzie przebywa Twoje dziecko.

Lokalizator jak smartfon

Producenci lokalizatorów GPS dla dzieci bardzo często zwiększają funkcjonalność tego typu urządzeń, oferując Ci zastąpienie smartfona czy telefonu dla dziecka, lokalizatorem w postaci smartwatcha dla najmłodszych. Takim sprzętem można dzwonić i odbierać połączenia tak samo, jak zwykłym telefonem. W zegarku może znajdować się już fabryczna karta SIM, albo trzeba ją kupić osobno. Sprawdź, czy lokalizator z funkcją dzwonienia i odbierania połączeń głosowych ma możliwość ograniczenia odbierania telefonów od obcych osób. Możesz ustawić, by w ogóle nie miały możliwości dodzwonienia się na zegarek.

Nasłuch w otoczeniu dziecka

Kontrola rodzicielska (https://www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/) dzięki lokalizatorom GPS dla dzieci jak najbardziej jest realizowana, ale można ją poszerzyć dzięki dodatkowym funkcjom takiego gadżetu. Jest nią na przykład nasłuch otoczenia dziecka. To użyteczna funkcja dla rodziców, którzy na przykład pozostawiają swoją pociechę pod opieką nowej niani i chcą wiedzieć, jak traktuje ich dziecko.

Funkcja SOS

Chcesz dać dziecku możliwość, by zawiadomiło Cię natychmiast o tym, że potrzebuje pomocy? Kup mu lokalizator GPS z funkcją SOS do alarmowania rodzica o konieczności interwencji. Przyda się to, jeśli dziecko np. upadnie i skręci sobie nogę, a będzie potrzebować Twojej pomocy.

Zegarek z lokalizatorem GPS dziecka może mieć funkcję stref, czyli ustawiania przez Ciebie na mapie obszarów, w jakich powinno być dziecko w określonych porach lub wręcz przeciwnie – obszarów, w których w danym czasie nie powinno przebywać. Gdy zegarek sprawdzi sam lokalizację i wykryje, że dziecko przekroczyło wytyczoną strefę bezpieczną, powiadomi natychmiast rodzica – SMS-em, mailem czy w aplikacji na telefonie.

Pozostałe ciekawe funkcje

Zegarek z budzikiem, możliwość prowadzenia z dzieckiem czatu przez lokalizator, czy robienie zdjęć zegarkiem – to dodatkowe funkcje, z którymi możesz spotkać się przy wyborze lokalizatora GPS dla dziecka. Odpowiedz sobie na pytanie, jakie rozwiązania są Ci najbardziej potrzebne, a bez których Ty i Twoje dziecko możecie się obyć. Dopasuj ofertę lokalizatora GPS w formie np. smartwatcha dla dziecka do oczekiwań dziecka, aby chciało ono nosić swój gadżet elektroniczny i tym samym zapewnić Ci narzędzie do kontroli rodzicielskiej.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments