Jak podróżować i w tym czasie zarabiać?

14 października 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Rozwój nowoczesnych technologii stwarza ogromne możliwości, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy. Coraz więcej osób z powodzeniem godzi podróże ze zdalną pracą, która wymaga komputera i dostępu do internetu. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zarabiać online, oddając się jednocześnie podróżniczej pasji.

Praca w marketingu

Marketing to jedna z branż dających duże pole do popisu dla freelancerów zainteresowanych pracą zdalną. Obecnie wiele firm i instytucji poszukuje m.in. osób do prowadzenia kont na portalach społecznościowych czy koordynowania różnych projektów. Eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/ podkreślają, że w takiej pracy bardzo przydają się umiejętności z zakresu copywritingu oraz znajomość zasad SEO. Sporą popularnością cieszą się także szkolenia online oraz webinary.

Copywriting i SEO

Praca w charakterze copywritera to sprawdzony sposób na zarabianie przez internet. Każdy, kto ma lekkie pióro i potrafi tworzyć ciekawe, unikalne treści dotyczące różnych tematów, może z powodzeniem spróbować swoich sił w copywritingu. W artykule  https://sofista.com.pl/naming/ można przeczytać o namingu, czyli tworzeniu nazw – tym również zajmują się copywriterzey. W zakresie ich obowiązków często leży też m.in. wymyślanie sloganów reklamowych. Warto w tym momencie przypomnieć, że dobry copywriter powinien znać zasady SEO i umiejętnie wykorzystywać je w swojej pracy. Pozycjonowanie składa się z licznych elementów, np. w tekście  https://sofista.com.pl/link-building/ opisano proces budowania zaplecze linków tekstowych w zewnętrznych serwisach.

Fotografowanie

Fotografowanie jest dzisiaj bardzo modne, a konkurencja w tej branży jest ogromna. Pomimo tego warto spróbować swoich sił w tym fachu, gdyż daje on sporo możliwości zarabiania. Zdjęcia podróżnicze można sprzedawać do banków zdjęć, z których korzystają np. różne wydawnictwa. Dobrym pomysłem jest też prowadzenie podróżniczego Instagrama i zarabianie na sponsorowanych postach. Oprócz tego opłaca się rozważyć rozwiązania w postaci fotograficznych kursów online i e-booków.

Praca w branży IT

Informatyk to świetny zawód dla wielbicieli podróży, ponieważ z powodzeniem da się go wykonywać zdalnie. Dobry specjalista IT na brak zleceń narzekać nie będzie, a do tego ma szansę na zarobienie niemałych pieniędzy. Kalkuluje się zatem inwestować w swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie.

Prowadzenie bloga lub vloga

Własny blog czy kanał na YouTubie to też znakomita sposobność do tworzenia wartościowych treści o tematyce podróżniczej, które mogą stać się dodatkowym lub nawet głównym źródłem dochodów. Najlepsi blogerzy i vlogerzy czerpią zyski przede wszystkim ze współpracy z markami oraz z reklam i afiliacji. Każdy, kto decyduje się na takie rozwiązanie, musi jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zasięgów i społeczności nie da się zbudować z dnia na dzień. Wymaga to ciężkiej i systematycznej pracy, w której niezwykle przydatna jest umiejętność autopromocji. Przebić się nie jest łatwo, ale podjęcie tych starań na pewno się opłaci.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments