Islantilla

12 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Urlop na hiszpańskim wybrzeżu ma wiele zalet. Gwarancja słonecznej pogody, wspaniałe widoki i piękne plaże – to przyciąga turystów na Costa de la Luz. Znajduje się tu wiele kurortów – wśród nich Islantilla.

Islantilla to niewielkie nadmorskie miasteczko położone obok La Antilli, między gminami Lepe i Isla Cristina, oddalone o ok. 39 km od Huelvy. Lot do Hiszpanii na Costa de la Luz trwa średnio ok. 4 godziny. Aby się dostać do Islantilli, najlepiej polecieć do Sewilli lub portugalskiego miasta Fargo i tam przesiąść się w odpowiedni środek transportu.

Ceny w Islantilli

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,31 zł – kurs z dnia 12 marca 2020 r.), co rozwiewa wątpliwości odnośnie tego, jaką walutę zabrać do Hiszpanii. Euro jest powszechnie dostępną walutą, więc zaopatrzenie się w Polsce w odpowiednią jej ilość nie stanowi kłopotu. Poza tym w Hiszpanii nie ma problemu z wypłatą gotówki z bankomatów oraz z płatnościami kartami. Jeśli chodzi o ceny, Hiszpania jest droższa niż Polska – należy więc przygotować się na większe wydatki. Co przywieźć z Hiszpanii z urlopu w Islantilli? Wśród turystów największą popularnością cieszą się alkohole (wina, sherry), produkty spożywcze (oliwki, sery, słodycze), różnego rodzaju drobne upominki (kubki, magnesy na lodówkę itp.) oraz hiszpańskie wachlarze i tradycyjne stroje do flamenco.

Zabytki w Islantilli

Islantilla to typowo turystyczna miejscowość, nie należy zatem nastawiać się na podziwianie tu zabytków. Osoby zainteresowane takimi atrakcjami mogą natomiast potraktować Islantillę jako świetną bazę wypadową dla wycieczek po dalszej i bliższej okolicy. Z pewnością warto wybrać się do Hulevy i Sewilli, można się też pokusić o wycieczkę do pobliskiej Portugalii.

Plaże w Islantilli

Playa de Islantilla to nieduża, ale urocza plaża pokryta złotym piaskiem. Na długość liczy ok. 1,5 km, a na szerokość ok. 50 m. Znajdują się przy niej małe domki dostosowane specjalnie do potrzeb wypoczywających tutaj turystów. Oprócz tego nie brakuje tu innych udogodnień w postaci barów oraz wypożyczalni sprzętu sportowego i plażowego.

Aktywny wypoczynek w Islantilli

Miłośnicy aktywnego wypoczynku przyjeżdżający do Islantilli na pewno będą zadowoleni. Można tu uprawiać wiele sportów wodnych takich jak np. kitesurfing, windsurfing, nurkowanie, wędkowanie, jazda na wodnych skuterach i nartach itp. Ponadto w miejscowości znajduje się Klub Golfowy Islantilla – tutejsze pole golfowe uchodzi za jedno z najlepszych na całym Costa de la Luz.

Pogoda w Islantilli

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Islantilli? Panuje tu klimat śródziemnomorski z upalnymi latami oraz krótkimi i dość łagodnymi zimami. Temperatury w Islantilli najwyższe są w lipcu i sierpniu – oscylują w granicach 30 st. C. W miesiącach zimowych jest tu kilkanaście st. C na plusie. Trzeba więc właściwie przygotować się do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Islantilli? Zależy to oczywiście od terminu wyjazdu, niemniej jeżeli wybieramy się tam latem, powinniśmy pamiętać o zabraniu adekwatnej do pory roku odzieży, wygodnego obuwia i kosmetyków chroniących przed słońcem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments