Isla Cristina

12 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Gdzie spędzić urlop w Hiszpanii? Opcji do wyboru jest wiele – jedną z nich jest Costa de la Luz. Region ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób odwiedzających Hiszpanię. Nie brakuje tu pięknych miejsc, gdzie można odpocząć – takich jak np. Isla Cristina.

Isla Cristina to nieduża wyspa oddalona o 7 km od granicy z Portugalią i o 45 km od miasta Heulva. Jej mieszkańcy utrzymują się głównie z rybołówstwa i turystyki. To jeden z najważniejszych portów rybackich w Andaluzji i zarazem znany kurort. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy przede wszystkim od rodzaju lotu i odległości pomiędzy lotniskami. Na Isla Cristinie nie ma lotniska. Można polecieć np. do Sewilli lub do Fargo w Portugalii i tam przesiąść się w odpowiedni autobus. Średni czas trwania podróży samolotem na Costa de la Luz z Polski wynosi ok. 4 godziny.

Ceny na Isla Cristinie

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,31 zł – kurs z dnia 12 marca 2020 r.). Z nabyciem tej waluty w Polsce nie będzie problemu – podobnie jak z wypłatami z bankomatów i płatnościami kartami w Hiszpanii. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, dlatego na wakacje na Isla Cristinie przyda się więcej pieniędzy. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu na tej wyspie? Wina, sery, wędliny, sherry, słodycze, magnesy na lodówkę, stroje do flamenco czy kubki – w te produkty turyści zaopatrują się najchętniej.

Zabytki na Isla Cristinie

Na Isla Cristinie można podziwiać przede wszystkim piękne widoki. Warto się tu wybrać do parku przyrody Marshes of Isla Cristina, gdzie znajdują się siedliska o różnych poziomach zasolenia wody. Na terenie parku można obserwować różnorodną florę oraz dużą liczbę ptaków. Osoby przyjeżdżające w te strony z zamiarem podziwiania zabytków powinny koniecznie odwiedzić m.in. Huelvę, Sewillę, park narodowy i rezerwat przyrody Doñada, a także wypoczynkowe miejscowości takie jak np. Lepe, Cartaya czy Ayamonte.

Plaże na Isla Cristinie

Isla Cristina słynie z wysokiej jakości plaż oznaczonych Błękitną Flagą. Największą plażą jest Playa Central biegnąca wzdłuż nadmorskiego deptaka liczącego na długość ponad 2 km. Tutejsze plaże zachwycają urodą i dysponują świetnie zorganizowanym zapleczem.

Aktywny wypoczynek na Isla Cristinie

Na Isla Cristinie, podobnie jak na całym Costa de la Luz, panują znakomite warunki do uprawiania różnych sportów wodnych, np. kitesurfingu, windsurfingu czy nurkowania. Można wypożyczyć skuter wodny, a na plażach nie brakuje boisk do siatkówki plażowej. Okolica zachęca ponadto do wycieczek pieszych i rowerowych. Warto również przypomnieć, iż na Costa de la Luz znajduje się wiele pól golfowych.

Pogoda na Isla Cristinie

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop na Isla Cristinie? Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski. Najwyższe temperatury Isla Cristina odnotowuje w lipcu i sierpniu – średnio 28 st. C, ale ponad 30-stopniowe upały nie należą tu latem do rzadkości.  Zimy są dość krótkie, z umiarkowanymi temperaturami. Najchłodniejszym miesiącem jest tu styczeń – średnia temperatura wynosi wtedy 15 st. C. Co zabrać na wakacje w Hiszpanii? Wybierając się na Isla Canelę latem, nie wolno zapomnieć o przewiewnej odzieży, wygodnych butach czy kosmetykach przeciwsłonecznych. Przed wyjazdem należy sprawdzić ważność dokumentów i kart płatniczych. Przyda się także ubezpieczenie zdrowotne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments