Ikantalaka

15 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 4]

Urlop w spokojnym, niezatłoczonym miejscu to marzenie wielu z nas. Zakątków, gdzie można odpocząć od zgiełku i tłumu jest na świecie mnóstwo – i wcale nie trzeba ich szukać na drugim krańcu świata. Wystarczy odwiedzić bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego, gdzie nie brakuje zacisznych letnisk – jednym z nich jest Ikantalaka.

Ikantalaka to mała miejscowość w regionie Złote Piaski położona pomiędzy popularnymi kurortami Albena, Bałczik oraz Kawarna. Do Złotych Piasków jest stąd ok. 30 km, zaś do lotniska w Warnie ok. 60 km (to, ile się leci do Bułgarii w te strony zależy m.in. od miejsca wylotu, niemniej średnio jest to ok. 2 godzin).

Ceny w Ikantalace

Jakie wydatki czekają nas podczas urlopu w Ikantalace? To zależy od tego, co mamy w planach: czy zamierzamy korzystać z propozycji wycieczek objazdowych, w jakich restauracjach będziemy się stołować itp. Przed wyjazdem należy zorientować się w cenach w Bułgarii – to ułatwi sprawę. A jaką walutę zabrać do Bułgarii? Najlepiej euro, które bez problemu wymienimy na lewy (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 15 marca 2018).

Zabytki w Ikantalace

Ikantalaka to typowo turystyczna miejscowość, gdzie zrelaksujemy się na plaży czy podczas spacerów. Interesującą formą spędzania tutaj czasu jest również uprawianie sportów wodnych – w Bułgarii w lipcu czy sierpniu panują idealne do tego warunki (sezon zaczyna się w maju, a kończy w październiku). Czy jest coś, co warto zobaczyć w Ikantalace? Na pewno są to piękne krajobrazy charakterystyczne dla wybrzeża Morza Czarnego. Oczywiście nic stoi na przeszkodzie, żeby zwiedzić inne miejscowości. A zatem co jest ciekawego w okolicy? Osoby lubiące podziwiać zabytki powinny zdecydowanie udać się do Warny czy do Bałcziku, gdzie znajduje się m.in. okazały pałac Królowej Marii.

Plaże w Ikantalace

Plaża w Ikantalace niewiele się różni od plaż w innych niedużych ośrodkach wczasowych w Bułgarii. Jest to plaża piaszczysto-kamienista, z łagodnym zejściem do morza i sprawnie funkcjonującym zapleczem w postaci wypożyczali sprzętu sportowego oraz plażowego.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments