Hydropolis

8 maja 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Hydropolis to wyjątkowa atrakcja na turystycznej mapie Wrocławia. Nie jest to muzeum w klasycznym rozumieniu tego słowa, a nowoczesne centrum wiedzy o wodzie, z ciekawą ofertą zarówno dla dzieci, jak i starszych gości. Oprócz stałych wystaw, w Hydropolis organizowane są także cykliczne ekspozycje czasowe.

Hydropolis – największe atrakcje

Już na wejściu gości zachwyca jedyna w swoim rodzaju Drukarka Wodna. To licząca sobie ponad 46 metrów instalacja, której ściany pokrywają się unikalnymi napisami i wzorami – planując wizytę w Hydropolis warto wziąć pod uwagę, że drukarka działa tylko w okresie wiosenno-letnim. W budynku jest siedem stałych stref tematycznych: Planeta Wody, Głębiny, Stany Wody, Miasto i Woda, Ocean Życia, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej.

Środek budynku zajmują wystarczy okresowe, jest też miejsce wydzielone specjalnie dla dzieci oraz Strefa Relaksu. Interaktywne wystawy i multimedialne tablice przedstawiają historię odkryć związanych z podwodnym światem, pokazują jak woda jest ważna dla człowieka i co można z nią zrobić, skąd się w ogóle ta ciecz wzięła i jakie tajemnice kryją w sobie niedostępne dla ludzi podwodne głębiny.

Hydropolis – jak zwiedzać?

Dokładne obejrzenie wszystkich wystaw zajmuje około dwie godziny. Zwiedzanie zaczyna się zawsze o konkretnej godzinie, dlatego najwygodniej jest zamówić bilet online – unika się wtedy czekania na wolny termin i po prostu przychodzi do Hydropolis o wskazanej porze. Jest także możliwość pobrania audioprzewodnika, który ułatwia poruszanie się po obiekcie.

Hydropolis – godziny otwarcia

Hydropolis jest dostępne dla zwiedzających codziennie. W weekendy placówka jest otwarta w godzinach 10:00 – 20:00, przy czym ostatnie wejście jest możliwe o godzinie 19:00. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Hydropolis działa od 9:00 do 18:00, a ostatnie wejście jest zaplanowane na godzinę 17:00.

Hydropolis – ceny biletów

Bilet normalny do Hydropolis kosztuje 32 zł, ostatnie wejście jest tańsze, za 25 zł. Bilet ulgowy można kupić za 23 zł, w ramach happy hours jego cena spada do 18 zł. Bilet rodzinny, dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci, kosztuje 85 zł, a roczną kartę wstępu można mieć za 100 zł (70 zł w przypadku prawa do ulgi). Jest możliwość zakupu biletu łączonego, obejmującego także zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Hydropolis – czy warto?

Hydropolis jest bardzo interesującym miejscem, idealnym dla osób, które lubią łączyć rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy. My odwiedziliśmy Hydropolis w styczniu, byliśmy pod dużym wrażeniem wszystkich oglądanych wystaw i polecamy to miejsce zwłaszcza rodzinom z dziećmi, dla których przygotowano specjalne, interaktywne gry oraz multimedialne ekspozycje.

W czasie tego wyjazdu zaliczyliśmy również Sky Tower, aquapark we Wrocławiu, kolej linowa Polinka. Odwiedziliśmy również zoo we Wrocławiu.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments