Hotel Verde Montana

13 września 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W sierpniu 2020 roku odwiedziliśmy kolejny hotel w Polsce. Tym razem Montana w Kudowie Zdrój, zaraz przy czeskiej granicy. Hotel ma 4* i jest atrakcyjnie położony – w pobliżu macie wszystko, co tylko Wam potrzebne, ale skupmy się na możliwościach, jakie zapewnia hotel. Czy jest to miejsce godne uwagi?

Pokoje w Verde Montana

Niestety, ale w tym terminie, kiedy chcieliśmy jechać nie było miejsca w części hotelowej. Było tylko w części oznaczonej jako gościniec, gdzie miejsca kosztowały o 400 zł mniej – za 4 osoby na 3 noce. Ta część, gdzie spaliśmy, nazywana jest gościńcem hotelowym i znajduje się nad lokalem, w którym organizowane są imprezy. Dojść tam można albo przez restaurację, albo wychodząc z recepcji trzeba skręcić w lewo przed bramą. Niższy koszt, ale też sporo minusów. Nie ma windy – torby musicie wnieść na piętro. W środku dziwne niedoróbki – np. widać, w naszym pokoju były wcześniej dwa oddzielne łóżka, a teraz je po prostu przysunięto, no ale kinkiety musiały pozostać w tym samym miejscu. Efekt? Jeśli kilka razy nie przyrżniecie w głowę, to jesteście moimi mistrzami 😉 Dla jasności: my mieliśmy pokój dwuizbowy. W jednym pomieszczeniu łoże małżeńskie, a w drugim dwa łóżka dla dzieci. Wielkość pomieszczeń zdecydowanie odpowiednia. Niestety, ale nie ma klimatyzacji, nie mieliśmy też zaczepu od prysznica. Było też kilka mniejszych niedoróbek, ale nie stwarzały one szczególnych problemów. Muszę przyznać, że mieszkanie tam było nawet dosyć wygodne – na dole od razu zejście do restauracji, a przez restaurację na basen. Na wyposażeniu pokoju telewizory, suszarka, czajnik i zestaw do robienia herbaty, mała lodówka. Z rzeczy hotelowych – kosmetyki i szlafroki. Nie są to na pewno pokoje dla wymagających, tym bardziej, że wejście jest od strony zaplecza hotelowego, ale my byliśmy zadowoleni z tego wyboru.

Jedzenie w Verde Montana

Wybraliśmy pakiet ze śniadaniami w cenie. Hotel miał pełne obłożenie, a wszyscy turyści mogli korzystać z posiłków w określonych godzinach. My od 9.20 do 10.00. Podzielono to tak, żeby nie było tłoku na stołówce. Po pierwsze problem w tym, że nikt nie sprawdza tego, kto na którą godzinę miał przyjść. Po drugie, bardzo źle rozwiązano moim zdaniem kwestię podawania posiłków. W innym hotelu, w którym byliśmy w czasie covidowym – Faltom Business w Gdynii/Rumii turystom kelnerzy podawali wyłącznie ciepłe posiłki. Tutaj wszystko było podawane przez kelnerów. Zatem za każdym razem musieli oni pokonać całą długość wszystkich urządzeń, na których znajduje się jedzenie. Jeśli to czytacie – pochwalcie się drodzy kelnerzy, ile robicie kroków dziennie? 😉 Jaki jest efekt tego pomysłu? W najlepszym przypadku byliśmy trzeci w kolejce. W najgorszym – staliśmy za drzwiami wejściowymi do restauracji, a przed nami pewnie ponad 20 osób. Polecam od razu branie wszystkiego, co być może będziecie chcieli zjeść – później kolejka może być jeszcze ciekawsza. W restauracji obowiązuje noszenie maseczek. Ale wróćmy do najważniejszego – jakość jedzenia. Zawsze do wyboru kilka rzeczy ciepłych, mnóstwo słodkości i nie tylko. Ogólnie – wszystko było bardzo smaczne i nie trafiło się nam coś, co by nam nie smakowało.

Plusem tego hotelu są atrakcyjne ceny. Hotel ma 4 gwiazdki, a ceny jedzenia czy alkoholu były niższe niż w lokalach na mieście. W ciągu dnia w sezonie letnim działa bar zewnętrzny z jedzeniem, napojami i alkoholami – ceny naprawdę przystępne.

Animacje w hotelu Verde Montana

Dokładnie tak! Jest całodniowy program, a to, co i gdzie będzie się odbywać, zależy od pogody. My byliśmy głównie w drodze i w sumie raz braliśmy udział w mini disco, a później w hotelowym disco i było naprawdę fajnie. Hotel oferuje basen zewnętrzny dla małych dzieci, jest trampolina i plac zabaw. A w razie niepogody – coś w rodzaju małpiego gaju, a także kino. Tak więc bez względu na warunki – dzieci nie powinny się nudzić.

Aquapark w Verde Montana

To nie tylko hotel dla dzieci z wieloma atrakcjami dla maluchów. To hotel z aquaparkiem dla gości w każdym wieku. Kilka basenów z jacuzzi, leżaki  i mała zjeżdżalnia dla małych dzieci. Aquapark jest dostępny od rana do 22, więc możecie tam zajrzeć o różnych porach, nawet jeśli głównie zwiedzacie. Teoretycznie obowiązują obostrzenia – w basenie zachowaj 2 m odległości od innych. Nie widziałem żadnego konkretnego info odnośnie do liczby osób w jacuzzi. W zasadzie jakieś informacje znajdziecie w każdej części hotelu. A co na to turyści? Bardzo różnie…

Atrakcje w okolicy

Hotel Verde Montana to rewelacyjny punkt wypadowy do wielu atrakcji w okolicy. My zaliczyliśmy Błędne Skały, Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Twierdzę Kłodzką, Safari w Czechach, Skalne miasto i Czarną Górę. Oczywiście w okolicy znajdziecie o wiele więcej atrakcji.

Pokoje – 4/5

Jedzenie – 5/5
Baseny, atrakcje – 5/5
Lokalizacja – 5/5

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments