Hotel Regatta

2 sierpnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ten wyjazd planowaliśmy na marzec, przełożyliśmy go na maj, a później kolejny raz – tym razem na lipiec. W maju hotele były już otwarte, ale jednak z dużymi ograniczeniami. M.in. bez dostępu do stref SPA, więc odpuściliśmy. Wyjazd udało się zrealizować w lipcu. Hotel Regatta ma 4* i znajduje się w odległości około 30 minut drogi samochodem od centrum Poznania. Czy jest godny polecenia?

Co i za ile?

Wybraliśmy tym razem pakiet bez wyżywienia. Za 2+2 zapłaciliśmy ponad 600 zł. Nie wzięliśmy śniadań z dwóch względów. Po pierwsze zwiększało to koszt o… 400 zł, a po drugie: nie było wiadomo, jak w czasach pandemii to w ogóle będzie wyglądać. Śniadanie zjedliśmy w lokalach na mieście – w sumie wyszło 60 zł. Spędziliśmy tam dwie doby. W cenie pobytu mieliśmy nieograniczone korzystanie ze strefy SPA. Nie jest to hotel z aquaparkiem w Polsce, ale strefa SPA idealna dla dzieci.

Pokój w hotelu Regatta

Pokoje są dosyć duże. Po ustawieniu dostawki i toreb bagażowych na podłodze można się było normalnie poruszać. Dostawka była wystarczająca, żeby mogła spać na niej dwójka dzieci – 5 i 10 lat. Pokój wyposażony w duży telewizor, telefon, czajnik, suszarkę. Dużo gniazdek elektrycznych, ale nie do końca dobrze rozplanowane. Np. czajnik stoi sobie na biurku obok telewizora, ale i tak nie można tam z niego skorzystać, bo kabel nie sięga do gniazdka. To oczywiście mało istotny szczegół. Nowością, z którą nie spotkałem się w innych hotelach jest ciekawy sposób powiadamiania sprzątaczki, że ma posprzątać – wystarczy nacisnąć włącznik obok drzwi, a wtedy zapali się odpowiednie światełko na zewnątrz. W pokoju znajduje się również mały stolik, kilka butelek wody (w cenie), lodówka z napojami (dodatkowo płatne). Cennik napojów z mini baru macie poniżej:

Macie również filiżanki i zestaw do robienia herbaty – jest on uzupełniany przez panie sprzątające. Jest oczywiście klimatyzacja, które działa sprawnie. My mieliśmy dostęp do dużego tarasu – dostępnego dla kilku pokoi. Z jednej strony fajnie – integracja, ale z drugiej – dzieci biegają ci przed oknem. Jak kto lubi. Dla nas to było w porządku. W pokojach cisza, nie słyszeliśmy innych klientów.

Internet w hotelu

Wifi jest darmowe. Nie trzeba wpisywać kodu – trzeba tylko aktywować dostęp po wybraniu sieci.

Strefa SPA

Jak wspomniałem, mogliśmy korzystać bez ograniczeń ze strefy SPA. Możecie do nich przyjść w szlafrokach, które macie w pokojach, są tam również hotelowe kapcie. Pobieracie klucz do szatni i możecie się bawić. Do dyspozycji basen – maksymalnie 1,3 metra głębokość+ płytszy basen dla małych dzieci. Do tego jacuzzi (maks 2 osoby na raz, chyba że rodzina to może być więcej), sauna sucha (maks jedna osoba) i sauna parowa, która jednak nie działała. Nie było problemów z korzystaniem z czegokolwiek. Maksymalnie w jednym czasie przebywało tam kilkanaście osób, a chodziliśmy w godzinach szczytu – koło 18-19. Strefa optymalna jak na taki hotel – wszystko, co potrzebne do relaksu po całym dniu. Nie korzystaliśmy z żadnych zabiegów ani masaży, więc nie oceniam, ich jakości.

Jedzenie w hotelu

Nie jedliśmy, więc nie oceniam, ale cóż, hotel ma 4*, więc też swoje ceny. Rosół 17 zł, pozostałe zupy powyżej 20 zł, dania główne – kilkadziesiąt złotych. Piwo 12 zł. Jeśli jedliście, to napiszcie, czy wam smakowało. Co ciekawe, hotel współpracuje z lokalem, który znajduje się pod hotelem – chodzi o lokal Barbaross Pizza & Burgery. Można zamawiać jedzenie do pokoju. Opinie w Google średnie, ale zamówiliśmy pizzę i była całkiem spoko – i smakowo, i cenowo.

Bardzo dobra lokalizacja

Plusem hotelu jest to, że jego lokalizacja jest dobra, jeśli chodzi o zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście, ale nie tylko dlatego. Znajduje się nad jeziorem – kilka minut spacerkiem i jesteście właśnie tam. Poniżej zdjęcia. Kolejny plus – przez ulicę macie markety, jak Biedronka czy Lewiatan, więc nie trzeba jeździć autem po zakupy. Ogólnie – bardzo fajny hotel na wakacje z dzieckiem.

To bardzo atrakcyjne miejsce wypadowe do zwiedzania Poznania. W czasie naszego pobytu zaliczyliśmy: Palmiarnię w Poznaniu, zoo w Poznaniu, Pałac w Rogalinie, Zamek w Kórniku.

Nasza ocena

Pokoje – 5/5
Baseny, atrakcje – 5/5
Lokalizacja – 5/5

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments