Hotel Olender

15 sierpnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

W lipcu 2020 roku po raz pierwszy wybraliśmy się do Torunia, a właściwie do niewielkiej miejscowości znajdującej się pod miastem – Nieszawki Wielkiej, gdzie znajduje się hotel Olender. Zależało nam na miejscu z atrakcjami, żeby z jednej strony było blisko do miasta a z drugiej, żebyśmy mieli co robić, jeśli pogoda nie dopisze.

Plusem tego hotelu jest znakomita lokalizacja. Znajdowaliśmy się w małej miejscowości, a z obiektu mieliśmy 15 minut samochodem do centrum Torunia – idealnie. Naprzeciwko hotelu sklep spożywczy i restauracja. Hotel od pierwszego wejrzenia robi ogromne wrażenie. Mogę go przyrównać do hotelu Zagroń Istebna. To taki ogromny kompleks wakacyjno-sportowy, w którym znajduje się niemal wszystko, co przyjdzie wam do głowy. Obok recepcji znajdują się plany rozbudowy – już teraz wygląda to imponująco, a co będzie później? Hotel ma 3 gwiazdki.

Pokoje w hotelu Olender

Zdecydowaliśmy się na pokój składający się z dwóch pomieszczeń z tego względu, że byliśmy z dziećmi. Ta wygoda podwyższyła nam koszt pobytu o 400 zł. Zapłaciliśmy 1000 zł za dwie noce. W zamian dostaliśmy do dyspozycji 2 duże pokoje, ale różnie wyposażone. W tym głównym łóżko, fotele, telewizor, telefon, zegarek elektroniczny, lodówka, a w drugim łóżko i meble. Niczego nie brakowało, ale dziwnie została rozwiązana kwestia klimatyzacji, gdyż w tym jednym bocznym pokoju po prostu jej nie ma. Nie było wielkich upałów, więc to nie przeszkadzało, ale gdyby było bardzo ciepło? No właśnie…

Na pewno brakuje balkonu. W łazience wanna z prysznicem, suszarka wyłączona z użytkowania w ramach obostrzeń związanych z pandemią. Ogólnie pokój bez większych uwag.

Atrakcje w hotelu Olender

Jak wspomniałem, to nie jest zwykły hotel, lecz kompleks urlopowy. Pierwszą atrakcją i chyba najważniejszą jest aquapark, z którego można korzystać w cenie i co więcej, klienci hotelu mają pierwszeństwo przed osobami, które przychodzą z zewnątrz dla samego aquaparku. Liczba osób przebywających jednocześnie w aquaparku wynosiła 100. Raz nam się zdarzyło, że nie zostaliśmy wpuszczeni od razu w komplecie, ale czekaliśmy dosłownie chwilę. Obowiązują ograniczenia w toalecie, szatni, w jacuzzi i nie tylko. Wszędzie znajdują się dobrze podkreślone informacje, ale co innego sugestie, a co innego to, co robią klienci. A co na aquaparku? Pływalnia, zjeżdżalnia, wir, jacuzzi, bombelki, część dla maluchów. Super sprawa – my chodziliśmy raz lub 2 razy dziennie. Doskonała opcja po całym dniu zwiedzania i korzystania z atrakcji na zewnątrz. Ogólnie uważam, że hotel z aquaparkiem na taki wyjazd to dobry pomysł.

A jakie inne atrakcje? Możecie korzystać z boiska do piłki nożnej, kortu tenisowego, placu zabaw, leżaków, kręgielni, strzelnicy, organizowane są zajęcia fitness, muzyka na żywo. Jest stół do ping-ponga. Można powiedzieć, że przypomina to dobre hotele z all inclusive. Na pewno nie ma tam mowy o nudzie. My nawet nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji. Jest też sala zabaw dla dzieci.

Jedzenie w hotelu Olender

Wykupiliśmy opcję ze śniadaniami. Jest bufet, ale jedzenie daje kelner – po prostu mówicie, co chcecie zjeść, a on wam podaje. Do wyboru 3-4 rzeczy na ciepło i sporo zimnego jedzenia. Wybór może nie bardzo duży, ale wystarczający. Wszystko było smaczne. Nie jestem jednak przekonany do wybierania z takiej odległości jedzenia na ciepło – lepszym rozwiązaniem jest to, jakie widziałem w Faltom Bussines, mianowicie – barierki ustawione pół metra przed tym jedzeniem, więc można zerknąć, jak to wygląda. Moim zdaniem warto byłoby to zmienić.

Z drugich dań nie korzystaliśmy, ale jedliśmy w hotelowym barze. Frytki, popcorn, naleśniki. Wszystko tanio i w porządku. Na zdjęciach macie cennik.

Spędziliśmy w tym hotelu zbyt mało czasu – na pewno było warto pozostać na więcej niż 2 noce, ale chętnie jeszcze tam wrócimy. Imponujący kompleks, który pewnie za kilka lat będzie robić jeszcze większe wrażenie. Na pewno to znakomity hotel na wakacje z dzieckiem.

To również bardzo dobre miejsce wypadowe do zwiedzania choćby Starego Miasta w Toruniu. Ponadto odwiedziliśmy: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Moje oceny:

Pokoje – 5/5
Baseny, atrakcje – 5/5
Lokalizacja – 5/5

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments