Guadalmina

27 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii? Opcji do wyboru jest sporo – w zależności od preferowanych form wypoczynku. Warto pomyśleć o wyjeździe na Costa del Sol, gdzie można zatrzymać się w jednym z wielu kurortów.

Guadalmina to mała miejscowość położona nad Morzem Śródziemnym, w prowincji Malaga. Sąsiaduje z Marbellą – jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych kurortów nie tylko na Słonecznym Wybrzeżu, ale i w całej Hiszpanii. Niedaleko leży inne znane letnisko, a mianowicie Estepona. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy m.in. od rodzaju rejsu oraz odległości pomiędzy lotniskami. Do Malagi leci się z Polski ok. 4 godziny – stamtąd do Guadalminy kursują autobusy.

Ceny w Guadalminie

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 27 stycznia 2020 r.). Nie ma zatem wątpliwości co do tego, jaką walutę zabrać do Hiszpanii. W euro zaopatrzymy się w polskich kantorach, przy czym należy pamiętać, iż w Hiszpanii nie będzie żadnego problemu z opłaceniem rachunku kartą oraz z podjęciem gotówki z bankomatu (przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie prowizje pobiera bank za takie transakcje zagranicą). W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce – okolice Marbelli do tanich nie należą. Co przywieźć z Hiszpanii na pamiątkę pobytu w Guadalminie? Niemałym zainteresowaniem cieszą się kubki, breloczki, magnesy na lodówkę, wachlarze, biżuteria, ceramika oraz produkty spożywcze (wina, oliwki, oliwy z oliwek, słodycze, szynki, kiełbasy etc.).

Zabytki w Guadalminie

Guadalmina to typowa miejscowość wypoczynkowa, nie należy się zatem nastawiać na oglądanie tu zabytków. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać, powinien udać się np. do pobliskiej Marbelli lub do Malagi – w obu tych miastach nie brakuje zabytkowych obiektów. Poza tym można wybrać się do Sewilli, Kadyksu i Grenady, zobaczyć sanktuarium Santuario de la Virgen de la Pena i arenę walk byków w Mijas Costa.

Plaże w Guadalminie

Plaża w Guadalminie pokryta jest w większości drobnym, złotym piaskiem. Posiada wszelakie udogodnienia w postaci toalet, natrysków oraz restauracji i barów. Na chętnych czekają również wypożyczalnie sprzętu plażowego i sportowego. Nieco dalej – bliżej Estepony – znajduje się popularna plaża Playa de Puerto Banus.

Aktywny wypoczynek w Guadalminie

Podczas urlopu w Guadalminie istnieje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa, żeglarstwa czy jazdy na nartach wodnych. Ponadto w okolicy jest wiele świetnych miejsc do nurkowania i wędkowania. Jeśli chodzi o dyscypliny naziemne, należy koniecznie wspomnieć o golfie. W Guadalminie znajduje się 36-dołkowe pole golfowe, a w pobliżu tej miejscowości zlokalizowane są pola: Monte Mayor, Atalaya Golf i El Paraiso. Oprócz tego turyści luba inne aktywności: siatkówkę plażową, spacery oraz jazdę na rowerze.

Pogoda w Guadalminie

W Guadalminie panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Lipiec i sierpień w Guadalminie to najgorętsze miesiące. Średnia temperatura wynosi wówczas 32 st. C. Na te właśnie miesiące przypada szczyt sezonu turystycznego, który zaczyna się w maju i kończy w październiku. W Guadalminie pogoda jest zresztą korzystna przez cały rok – nawet zima jest tu ciepło, termometry pokazują kilkanaście st. C. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w Guadalminie? Nie obejdzie się bez odpowiedniej odzieży, okularów słonecznych, stosownego nakrycia głowy i kosmetyków chroniących przed słońcem. Nie wolno też zapomnieć o pieniądzach, ważnych dokumentach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments