Guadalmar

27 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Hiszpania słynie z wielu rzeczy – w tym ze wspaniałych kurortów oferujących różnorodne atrakcje. Ośrodki wypoczynkowe znajdują się m.in. na Costa del Sol, gdzie turyści z całego świata chętnie przyjeżdżają na wakacje.

Guadalmar to niewielka miejscowość leżąca w południowej Hiszpanii, w prowincji Malaga, nad Morzem Śródziemnym. Od Malagi Guadalmar jest oddalone o zaledwie kilka kilometrów. Lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 4 godziny – najlepiej polecieć do Malagi, skąd do Guadalmar kursuje sporo autobusów.

Ceny w Guadalmar

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 27 stycznia 2020 r.). Przed wyjazdem do Guadalmar warto nabyć odpowiednią ilość tej waluty, aczkolwiek na miejscu nie będzie problemu z wypłaceniem gotówki z bankomatu. Poza ty, w Hiszpanii powszechnie akceptowane są płatności kartami. Co się tyczy cen, Hiszpania jest droższa niż Polska, warto zatem mieć to na uwadze. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Guadalmar? Turyści chętnie zaopatrują się we wspaniałe wina, oliwki z oliwek, wędliny, kozie sery, karmelizowane migdały oraz wypieki (na czele z ciastkami tarta loca). Oprócz produktów spożywczych sporym zainteresowaniem cieszą się hiszpańskie wachlarze, tradycyjne stroje do flamenco, biżuteria, ceramika, magnesy na lodówkę, breloczki oraz kubki.

Zabytki w Guadalmar

Guadalmar to typowe letnisko niewielkich rozmiarów, o którym nierzadko mówi się jako o obrzeżach Malagi. Poza podziwianiem pięknych krajobrazów i korzystaniem z uroków plażowania nie ma tutaj niczego do zwiedzania. Można za to wybrać się na wycieczki po okolicy – przede wszystkim do Malagi słynącej z okazałych zabytków, ale też m.in. do Sewilli, Kordoby, Grenady, Huelvy (miasta związanego z Krzysztofem Kolumbem), Mijas Costy czy Parku Narodowego Coto Donana (jest to największy w Hiszpanii park narodowy).

Plaże w Guadalmar

Plaża w Guadalmar zlokalizowana jest na chronionym obszarze rozciągającym się na 64 hektarach. Mierzy 400 m długości i 30 m szerokości. Charakteryzuje się umiarkowanym wzniesieniem i ciemnym piaskiem. Nie ma tutaj promenady, ale w sezonie można wypożyczyć leżaki, parasole i sprzęt sportowy. Przy tej okazji warto przypomnieć, iż plaża w Guadalmar jest jedyną autoryzowaną plażą dla nudystów w całej prowincji Malaga. Tylko dla naturystów zarezerwowany jest obszar po prawej stronie.

Aktywny wypoczynek w Guadalmar

Costa del Sol to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Podobnie jak i w innych kurortach położonych na Słonecznym Wybrzeżu, tak i w Guadalmar istnieje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. windsurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa czy jazdy na nartach wodnych. Popularnymi formami aktywności są również spacery i wyprawy rowerowe. Na Costa del Sol, w tym w pobliżu Malagi, nie brakuje ponadto pól golfowych spełniających najwyższe światowe standardy.

Pogoda w Guadalmar

Kiedy jechać do Hiszpanii na wczasy w Guadalmar? W miejscowości tej panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Odznacza się on bardzo upalnymi latami i łagodnymi zimami. Temperatury w Guadalmar najwyższe są w lipcu i październiku – średnio dochodzą do 35 st. C. Najchłodniej jest tu natomiast w styczniu – przeciętnie 16 st. C. Należy więc odpowiednio się przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Guadalmar? Nie wolno zapomnieć o przewiewnej odzieży (najlepiej z naturalnych materiałów jak len czy bawełna), kapeluszu, okularach słonecznych oraz kosmetykach do opalania (koniecznie z wysokim filtrem). Przyda się też wygodne obuwie. Przed wylotem do Hiszpanii należy również upewnić się co do ważności dowodu osobistego oraz kupić ubezpieczenie zdrowotne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments