Fuengirola

24 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Urlop na Costa del Sol to idealny pomysł dla wszystkich osób, które chcą spędzić udane wakacje w Hiszpanii. Wybrać się można do jednego z wielu nadmorskich kurortów, np. do Fuengiroli.

Fuengirola to miasto o kosmopolitycznym charakterze liczące ok. 63 tys. mieszkańców. Leży w prowincji Malaga i należy do grona najważniejszych ośrodków turystycznych na Słonecznym Wybrzeżu. Od Malagi Fuengirola oddalona jest o ok. 30 km na zachód. Lot do Hiszpanii w te strony trwa średnio ok. 4 godziny. Z Malagi do Fuengiroli kursują autobusy, poza tym istnieje opcja wynajęcia samochodu.

Ceny w Fuengiroli

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 24 stycznia 2020 r.). W związku z tym kwestia, jaką walutę zabrać do Hiszpanii, przedstawia się w prosty i oczywisty sposób. Euro to waluta powszechnie dostępna, więc z jej nabyciem w polskich kantorach i bankach nie będziemy mieć problemów. Poza tym należy przypomnieć, iż już na miejscu zawsze możemy wypłacić gotówkę z bankomatu lub opłacić rachunek kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce – przyda się zatem więcej pieniędzy. A co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Fuengiroli? Kubki, breloczki, magnesy na lodówkę, wina, produkty spożywcze (oliwki, migdały w karmelu, oliwa z oliwek, szynki, kiełbasy itp.), biżuteria, wyroby ceramiczne, hiszpańskie wachlarze i stroje do flamenco – oto pamiątki, które turyści nabywają najchętniej.

Zabytki w Fuengiroli

Do największych atrakcji Fuengiroli zaliczają się m.in.:

– zamek Sohail zbudowany w X w. – w 2000 r. doczekał się kompletnej renowacji, obecnie uważany jest za wizytówkę miasta,

– pozostałości rzymskich budowli,

– wejście do świątyni rzymskiej, które uformowane z odnalezionych bloków na promenadzie w Los Boliches (są to przedmieścia Fuengiroli),

– ogród zoologiczny specjalizujący się w rozmnażaniu w niewoli zagrożonych gatunków – zmodernizowano go w 2001 r.,

– przystań jachtowa,

– arena do walki byków,

– muzeum miejskie.

Plaże w Fuengiroli

Plaże w Fuengiroli należą do najlepszych na całym Słonecznym Wybrzeżu. Rozciągają się one prawie na całej długości miasta i mają świetnie wyposażone zaplecze, na które składają się rozmaite udogodnienia w postaci barów, pryszniców, toalet oraz wypożyczalni sprzętu sportowego i plażowego. Są to następujące plaże:

– Playa Fuengirola – miejska plaża o długości 350 m i szerokości 20 m, jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,

– Playa Carvajal – piaszczysta plaża miejska mierząca 1,2 km długości i 20 m szerokości,

– Playa Las Gaviotas o długości 1,2 km i szerokości 40 m,

– Playa Las Boliches – miejska plaża o długości 1,1 km i szerokości 40 m z akcesem dla niepełnosprawnych,

– Playa San Francisco mierząca 400 m długości i 20 m szerokości – doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi,

– Playa Santa Amalia licząca 1,2 km długości i 20 m szerokości,

– Playa de Ejido-Castillo – plaża położona niedaleko zamku Sohail, ma 800 m długości i 10 m szerokości.

Aktywny wypoczynek w Fuengiroli

Pobyt w Fuengiroli to nie tylko plażowanie i zwiedzanie. Panują tu świetne warunki dla miłośników rożnych sportów wodnych. W mieście działa klub jachtowy oferujący możliwość uprawiania żeglarstwa ( i nie tylko), a także centrum nurkowe. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele jazdy konnej – w okolicy nie brakuje bowiem ścieżek i tras do konnych przejażdżek. W leżącej bardzo blisko miejscowości Mijas Costa funkcjonuje wiele ośrodków jeździeckich.

Pogoda w Fuengiroli

Kiedy jechać do Hiszpanii na wczasy w Fuengiroli? Miasto  leży w strefie subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego. Średnia roczna temperatura w Fuengiroli wynosi 18 st. C. Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące – termometry pokazują wówczas ponad 30 st. C. Również wtedy woda w morzu jest najcieplejsza – 23-24 st. C. Dobrymi miesiącami na urlop są ponadto maj i październik – jest wtedy ciepło, ale nie upalnie. W zależności od terminu urlopu należy się dobrze przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Fuengiroli? Przede wszystkim odpowiednią odzież, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i kosmetyki chroniące przed słońcem (można je kupić na miejscu, ale są znacznie droższe niż w Polsce). Oczywiście nie wolno też zapomnieć o dokumentach, pieniądzach i kartach oraz o ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments