Friguia Park

17 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Friguia Park to popularny ogród zoologiczny w Tunezji. Nie jest wielki, za to jest bardzo klimatyczny, z typowo afrykańską florą i fauną. W wybranych godzinach można dodatkowo podziwiać przedstawienia z udziałem miejscowych zwierząt. To jedna z ciekawszych atrakcji w Tunezji!

Friguia Park – atrakcje

We Friguia Park mieszka wiele gatunków zwierząt, by wymienić tylko lwy, bawoły, krokodyle, tygrysy, wielbłądy, słonie, hieny. Zoo bardziej przypomina safari niż klasyczny ogród zoologiczny – zwierzęta żyją w warunkach mocno przypominających ich naturalne środowisko, bez klatek, jedynie z niezbędnymi zabezpieczeniami.

Regularnie w ciągu dnia odbywają się pokazy z fokami i delfinami, prócz tego są przedstawienia z lokalną muzyką oraz tańcami. Zwierzęta żyjące w Friguia Park wolno fotografować i karmić, ale wyłącznie pod nadzorem pracowników.

Sprawdź: hotele w Tunezji

Friguia Park – godziny otwarcia

Do Friguia Park można przyjechać o każdej porze roku, ale najwięcej uda się zobaczyć w te chłodniejsze dni, kiedy zwierzęta nie chowają się przed słońcem. Ogród otwarty jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach 9:00 – 18:00.

Friguia Park – cennik

Bilet wstępu do Friguia Park kosztuje 20 dinarów tunezyjskich, czyli w przeliczeniu około 26-27 zł. Dodatkowe opłaty są pobierane za wejście na pokaz w delfinarium oraz karmienie dzikich zwierząt.

Friguia Park – czy warto?

Friguia Park leży prawie nad samym morzem, blisko popularnych tunezyjskich kurortów. Odwiedziliśmy ten ogród w wrześniu i bardzo polecamy, szczególnie podczas wakacji z dziećmi – zoo jest zadbane, zachwyca dziką, naturalną przyrodą i można tu zobaczyć tak unikalne gatunki zwierząt jak np. biały tygrys.

To jedno z najciekawszych tego typu miejsc, jakie odwiedziliśmy, ale na pewno może z nim rywalizować Oasis park, ale to na Fuerteventura. Inne godne uwagi to SAFARI PARK ZOO DVŮR KRÁLOVÉ.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments