Fort Fun

13 lutego 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Fort Fun to wielki park rozrywki znajdujący się w Bestwig, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jest świetnym miejscem do zabawy dla całej rodziny, bardzo bezpiecznym i dobrze zorganizowanym. Można tu przyjechać nawet z bardzo małymi dziećmi, warto jednak wcześniej zaplanować swój pobyt i wziąć pod uwagę warunki pogodowe.

Fort Fun – atrakcje

Fort Fun to głównie rozrywka na świeżym powietrzu. Jest tu kilka kolejek górskich, w tym bardzo popularny SpeedSnake oraz Kopalnia Diabła. Mnóstwo wrażeń zapewnia także spływ Dziką Rzeką, Thunderbirds, Wild Eagle, przeróżne karuzele oraz miejsca z grami zręcznościowymi. Swoje atrakcje mają także najmłodsze dzieci, a jeśli goście zgłodnieją w trakcie swojej zabawy, na miejscu czekają sklepiki ze słodyczami oraz lokal z barbecue, utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu.

Ta tematyka pojawia się zresztą i w innych miejscach – w Fort Fun jest specjalny tor w stylu Dzikiego Zachodu, Saloon, kopalnia złota, farma Starego McDonalda, miejsce do ujeżdżania sztucznego byka. Część atrakcji to zorganizowane pokazy, na które trzeba wcześniej zarezerwować miejsce.

Fort Fun – cennik

Jednorazowy bilet do Fort Fun kosztuje 23,50 euro, dla dorosłych (powyżej 150 cm wzrostu) to 29,90 euro. Dzieci do lat trzech mogą wejść za darmo. Na zniżki mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami oraz kobiety w ciąży – taki bilet kosztuje 16 euro. Cena parkingu to 3 euro za cały dzień.

Bilety na dwudniowy pobyt można kupić za 40 euro. Dla grup dzieci (co najmniej 20 osób) bilety są za 15,50 euro lub 12,50 euro w przypadku zorganizowanych wycieczek szkolnych. Jest także możliwość wykupienia rocznego karnetu:

Pakiet Podstawowy – 55 euro

Pakiet Action – 75 euro

Pakiet Dla rodziny – 295 euro

Fort Fun – godziny otwarcia

Park rozrywki jest otwarty w godzinach 9:30 – 17:00, w lipcu i sierpniu te godziny mogą ulec wydłużeniu. Fort Fun może wcześniej się zamknąć albo w ogóle nie zostać otwarty, jeśli danego dnia panują bardzo złe warunki pogodowe. Fort Fear Horroland działa do godziny 22:00.

Park jest otwarty od kwietnia do końca października. Dokładne terminy najlepiej sprawdzić na stronie internetowej Fort Fun, ponieważ zdarza się, że nawet w sezonie park jest okresowo zamykany i niedostępny dla gości. Bilety najwygodniej zarezerwować online.

Fort Fun – czy warto?

Fort Fun nie jest miejscem, w którym można się nudzić. Byliśmy tam w lipcu i polecamy to miejsce zwłaszcza rodzinom z dziećmi, choć również sami dorośli znajdą tutaj dla siebie atrakcyjną rozrywkę. Regularnie są tu organizowane ciekawe, edukacyjne zajęcia dla dzieci. Park jest pięknie położony, więc po pobycie w Fort Fun można się udać na zwiedzanie okolicy. Dojazd jest bardzo dogodny, osoby bez samochodu bez trudu dotrą na miejsce pociągiem albo autobusem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments