Firgas

17 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firgas to niewielkie, bardzo malownicze miasteczko na Wyspach Kanaryjskich. Jest przyjemnym miejscem o każdej porze roku, również poza sezonem turystycznym. Wycieczki nie warto ograniczać tylko do miasteczka – sporo do zaoferowania ma też jego okolica.

Firgas – atrakcje

Firgas to kameralna, miejscowość, położona w górach, skąd blisko jest także do plaż na północnym wybrzeżu Gran Canaria. Na pewno spodoba się turystom lubiącym piesze wycieczki – wokół miasteczka biegnie wiele szlaków po okolicznych górach, skąd podziwiać można liczne, kręte wąwozy i miejscową przyrodę.

W samym Firgas godna uwagi jest przede wszystkim starówka. Historia miasteczka zaczęła się w XV wieku, choć większość zabytków pochodzi z nieco późniejszych czasów. Podczas spaceru koniecznie trzeba zajrzeć do kościoła parafialnego św. Rocha, który stoi przy placu o tym samym imieniu, gmach urzędu miasta Firgas, obejrzeć fontannę upamiętniającą 500-letnią rocznicę założenia miasteczka oraz XVI-wieczny młyn Gofio, nazywany też Młynem Hrabiego. Chlubą Firgas są też piękne mozaiki.

Sprawdź: Gran Canaria paszport

Firgas – jak dojechać?

Firgas leży na Gran Canaria. Od stolicy wyspy, Las Palmas, miasteczko dzieli dystans około 28 kilometrów. Do Firgas najłatwiej dojechać wynajętym samochodem, można też skorzystać z transportu publicznego. Ze względu na niewielką odległość, Firgas da się zwiedzić w ciągu jednodniowej wycieczki, ale bez problemu można się tu zatrzymać na dłużej – miasteczko ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną.

Firgas – czy warto?

Ze względu na zabytkową architekturę i atrakcyjne położenie, Firgas zalicza się do najchętniej odwiedzanych miejsc na Gran Canaria. My również mieliśmy okazję zwiedzić Firgas podczas wyprawy na Wyspy Kanaryjskie w lipcu i polecamy to miejsce. Mimo że Firgas jest niewielkie, to ciężko się w nim nudzić, a do plaży można dotrzeć w kilkadziesiąt minut.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments