Estepona

23 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Costa del Sol to region często wybierany przez Polaków – i nie tylko – na wakacje w Hiszpanii. Znajduje się tu wiele kurortów oferujących różne atrakcje – jednym z nich jest Estepona.

Estepona licząca nieco ponad 67 tys. mieszkańców to miasto położone w prowincji Malaga w Andaluzji. To bardzo znany kurort będący również ważnym portem rybackim na Costa del Sol – od Malagi oddalony jest o ok. 100 km. To, ile się leci do Hiszpanii w tym kierunku, zależy od paru czynników, niemniej lot z Polski do Malagi trwa mniej więcej 4 godziny. Tam należy przesiąść się w autobus do Estepony lub wynająć samochód.

Ceny w Esteponie

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,23 zł – kurs z dnia 23 stycznia 2020 r.), tak  więc nabycie przed wyjazdem odpowiedniej ilości tej waluty jest najlepszym rozwiązaniem. W razie potrzeby na miejscu nie będzie problemu z podjęciem gotówki z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą. Jeśli zaś chodzi o pamiątki z Hiszpanii, turyści przyjeżdżający do Estepony chętnie zaopatrują się w wyroby tekstylne i skórzane, wina, oliwy z oliwek, oliwki, słodycze, wypieki, wędliny itp. Sporym zainteresowaniem cieszą się też takie drobiazgi jak kubki, breloczki na klucze i magnesy na lodówkę. Co się zaś tyczy cen, Hiszpania jest droższa niż Polska.

Zabytki w Esteponie

Podczas pobytu w Esteponie warto zobaczyć m.in.:

– starówkę z brukowanymi uliczkami i placem Plaza de las Flores,

– dawne wieże obserwacyjne,

– kościół Nuestra Señora de los Remedios,

– muzea, np. Muzeum Etnograficzne, Muzeum Paleontologiczne, Muzeum Archeologiczne i Muzeum Korridy,

– ruiny zamków Castillo de Nicio i Castillo de San Luis,

– targ rybny.

W okolicy godne uwagi są np. Malaga, Gibraltar, Ronda, zamki Sohail  i Colomares, sanktuarium Santuario de la Virgen de la Pena oraz arena walk byków w Mijas Costa.

Plaże w Esteponie

Plaże rozciągające się na ok. 21 km linii brzegowej są wizytówką Estepony. Jest ich kilkanaście (niektóre oznaczone są Błękitną Flagą), a większość z nich znajduje się bezpośrednio obok hoteli i kompleksów mieszkalnych poza samą Esteponą. Najbliżej miasta położone są Playa del Cristo (mała plaża w malowniczej zatoczce) i Playa de la Rada o ponad 2,5 km długości (główna plaża Estepony ze wszelakimi udogodnieniami, również dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich). Warto także wspomnieć o plaży Costa Natura przeznaczonej dla nudystów.

Aktywny wypoczynek w Esteponie

W Esteponie panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych – to niewątpliwa zaleta całego Słonecznego Wybrzeża. Port Marina del Mediterraneo dysponuje nie tylko przystanią jachtową, ale i szkołą żeglarstwa. W mieście działa klub nurkowy Atalaya Happy Divers Club. Ogromną popularnością cieszą się również jazda na rowerze i tenis ziemny. Ponadto w Esteponie i okolicy znajduje się wiele pól golfowych, np. El Campanario, El Coto la Serena, Los Almendros Golf Club, Atalaya Golf i Country Club czy El Paraiso Golf Club.

Pogoda w Esteponie

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Esteponie? Z uwagi na korzystny mikroklimat Estepona może się poszczycić ok. 330. słonecznymi dniami w roku. Panujący tutaj klimat zakwalifikowany jest jako gorący półpustynny. Latem rządzi tu upalna pogoda. Estepona najchętniej odwiedzana jest w lipcu i sierpniu. Na te miesiące przypada nie tylko szczyt sezonu turystycznego, ale i najwyższe temperatury zbliżone do 35 st. C. Zimą średnie dzienne temperatury wynoszą 15 st. C. Co zabrać na wakacje w Esteponie? Przede wszystkim lekką odzież, wygodne buty, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i kosmetyki do opalania. Nie wolno też zapomnieć o ważnych dokumentach, pieniądzach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments