Enfidha

17 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Enfidha to miejscowość nadmorska w Tunezji, oddalona o kilkanaście kilometrów na południe od bardzo popularnego turystycznego kurortu Hammamet. Od niedawna w mieście funkcjonuje nowe ultranowoczesne lotnisko, jeden z największych portów lotniczych w całej Afryce Północnej. Samo w sobie stanowi atrakcję, dzięki swojej wszechstronności, rozmiarom, mnogości świadczonych usług i ilości obsługiwanych pasażerów.

Większość turystów po przylocie, oddala się od miasta o kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów, by odpoczywać w typowo turystycznych resortach. W samej miejscowości Enfidha jest jednak kilka atrakcji, które z pewnością zasługują na uwagę.

Atrakcje turystyczne Enfidha

Osoby interesujące się historią z pewnością powinny zajrzeć do ulokowanego w centrum miasta Musee d’Enfidha, gdzie zobaczyć można zarówno wiele eksponatów i ceramiki w stylistyce romańskiej, jak również podziwiać mozaiki, rzeźby i dzieła tunezyjskich malarzy. Na uwagę turystów zasługuje także Park Friguia – ogromny ogród zoologiczny, w którym zwierzęta mają maksymalnie dużo wolności. Odwiedzający mogą brać udział w karmieniu żyraf, lemurów, w występach artystycznych fok, robić zdjęcia z żółwiami itd. Na terenie parku działa również dodatkowo płatne delfinarium. Obiekt warto zwiedzać rano, ze względu na mniejszą ilość turystów oraz bardziej sprzyjające temperatury. W tej okolicy koniecznie trzeba też udać się do nadmorskiego Parku Narodowego Aszkal. W parku chronione są liczne gatunki zwierząt i roślin. Miejsce to jest także etapem szlaku migracyjnego ptaków. W całości obszat ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Informacje praktyczne:
Wizy w Tunezji nie są wymagane. Paszport jest obowiązkowym dokumentem.
-Czas lokalny: w okresie zimowym – czas polski, w okresie letnim – zegarki przesuwamy o godzinę w tył.
Waluta w Tunezji: dinar tunezyjski, 1 TND = ok. 1,25 zł
-Plaże: głównie bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola jest darmowe lub w niektórych miejscach za opłatą ok. 10 TND

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments