Empuriabrava

20 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa Brava to region często wybierany przez osoby pragnące spędzić urlop w Hiszpanii. Nie brakuje tu pięknych i malowniczych miejsc zapewniających różnego rodzaju atrakcje – należy do nich Empuriabrava, kurort cieszący się dużym prestiżem.

Empuriabrava (stosowana jest również pisownia: Ampuriabrava) to miasto położone na Costa Brava, w Zatoce Róż, w odległości ok. 9 km na południe od Roses. Najszybszym sposobem na dostanie się tu jest lot do Girony (to, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony zależy głownie od rodzaju rejsu i odległości między lotniskami, niemniej średnio jest to ok. 3 godzin), a następnie przesiadka w autobus.

Ceny w Empuriabravie

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 20 grudnia 2019 r.), w związku z czym przed wyjazdem do Empuriabravy należy się zaopatrzyć w odpowiednią ilość tej właśnie waluty. Przyda się jej więcej, ponieważ ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce – szczególnie odczuwalne jest to tam, gdzie jest więcej turystów. W Empuriabravie – podobnie zresztą jak i w całym kraju – powszechnie akceptowane są karty płatnicze, a gotówkę można w każdej chwili podjąć z bankomatu. Co przywieźć z Hiszpanii na pamiątkę pobytu w Empuriabravie? Z pewnością dobrym pomysłem są hiszpańskie wina i wędliny, sangria, miody, ręcznie wyplatane ozdoby oraz piękne koronki.

Zabytki w Empuriabravie

Empuriabrava może się poszczycić największą mariną mieszkalną w Europie z około 24 km żeglownych dróg wodnych. Do największych atrakcji tego miasta zaliczają się m.in.:

– Park Motyli o powierzchni 1 tys. m kw.,

– kanały (z uwagi na nie  Empuriabrava często nazywana jest „Katalońską Wenecją) – najlepiej poruszać się po nich motorówkami, które można wynająć bez konieczności posiadania specjalnych uprawnień (ceny: od 40 euro za godzinę),

– wodny tor przeszkód na Platja d’Empuriabrava.

Niedaleko Empuriabravy (w Roses) znajduje się park wodny Aquabrava. Poza tym można też urządzać wycieczki po kolicy i odwiedzić takie miejscowości jak m.in. Girona, Roses, Empuries, Vic, Cadaqués czy Figueres.

Aktywny wypoczynek w Empuriabravie

Empuriabrava oferuje różne możliwości w zakresie aktywnego wypoczynku. Można zafundować sobie lot awionetką czy skok ze spadochronem – warto nadmienić, iż to właśnie tutaj mieści się jeden z trzech najlepszych na świecie ośrodków spadochronowych. Atrakcją dla aktywnych jest też pole do mini golfa Minigolf Carmansó. Ponadto w Empuriabravie panują idealne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych: windsurfingu, nurkowania, jazdy na wodnych skuterach itp.

Pogoda w Empuriabravie

Costa Brava znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego odznaczającego się łagodnymi i krótkimi zimami oraz upalnymi latami. Lipiec i sierpień w Empuriabravie to najgorętsze miesiące – przeciętnie temperatury oscylują w granicach 30 st. C, choć nierzadko są wyższe. Pogoda w Empuriabravie jest przyjemna przez cały rok, aczkolwiek sezon turystyczny przypada na okres od maja do października. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w Empuriabravie? Wszystko zależy od terminu wyjazdu – jeżeli wybieramy się do Empuriabravy latem, powinniśmy pamiętać o stosownej odzieży i środkach przeciwsłonecznych. Nie wolno także zapomnieć o dokumentach, pieniądzach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments