Elenite

2 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 4.2]

Szukasz miejsca na spokojny, rodzinny wypoczynek? Pomyśl zatem o bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego – tutejsze kurorty kuszą wspaniałymi widokami i licznymi atrakcjami, spośród których każdy wybierze to, co go najbardziej interesuje. W Elenite na pewno świetnie się zrelaksujesz i przyjemnie spędzisz czas.

Elenite to niewielka miejscowość nad Morzem Czarnym leżąca w gminie Nesebyr, w odległości ok. 7 km od Słonecznego Brzegu. Panuje tu specyficzny, przyjazny dla zdrowia mikroklimat. Infrastruktura turystyczna jest dobrze rozwinięta – składają się na nią m.in. hotele, domki wypoczynkowe, korty tenisowe, baseny, pola golfowe, centra odnowy biologicznej, różnego rodzaju lokale itp. Aby się tu dostać, najlepiej lecieć do Burgas, skąd do pokonania jest ok. 45 km autokarem – lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2,5 godziny.

Ceny w Elenite

Ceny w Elenite są mniej więcej takie same jak ogólne ceny w Bułgarii – czyli zbliżone do tych, które obowiązują w Polsce. W hotelach, sklepach i restauracjach bez problemu zapłacimy kartą – oczywiście w walucie Bułgarii, którą jest lewa (1 BGN to ok. 2,14 zł – stan na dzień 2 marca 2018). Niemniej przyda się też trochę gotówki – na wymianę najlepiej zabrać ze sobą euro.

Zabytki w Elenite

Garść informacji dla osób, które lubią zwiedzać. Czy jest coś, co warto zobaczyć w Elenite? To typowo rekreacyjny ośrodek, w związku z czym nie ma co się nastawiać na podziwianie tutaj zabytków, lecz miejscowości nie sposób odmówić uroku i innych atrakcji przygotowanych także z myślą o najmłodszych gościach. A co ciekawego jest w okolicy? Ogromnym zainteresowaniem cieszą się rejsy statkiem do leżącego nieopodal Nesebyru – miasta będącego rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, z zabytkami figurującymi na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Za Obzorem natomiast znajdują się ruiny rzymskiej Świątynia Jupitera. Nieco dalej jest do Burgas (ok. 45 km) i do Warny (ok. 85 km).

Plaże w Elenite

Ważnym punktem na mapie Elenite jest piaszczysta plaża Robinson rozciągająca się na długość paru kilometrów – piękna  i zadbana, z dobrze rozbudowanym zapleczem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments