Elen Kamen

4 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 3.5]

Macedonia to kraj idealny na urlop. Jest kierunkiem z roku na rok zyskującym na popularności, co w dużej mierze jest zasługą mody na Bałkany. Macedonia ma do zaoferowania sporo atrakcji – jej walory doceni każdy, kto zdecyduje się spędzić tu wakacje. Nie brakuje tu uroczych i spokojnych miejsc, gdzie można odpocząć – takich jak np. Elen Kamen.  

Elen Kamen to mała miejscowość w zachodniej Macedonii leżąca w odległości ok. 5 km od Strugi i ok. 20 km od Ochrydy. Do Jeziora Ochrydzkiego jest stąd zaledwie ok. 200 m. A jak najszybciej dojechać do Macedonii? Zdecydowanie najlepszym – i często najtańszym –  środkiem transportu jest w tym przypadku samolot. To, ile trwa lot do Macedonii w te strony zależy m.in. od miejsca wylotu, niemniej średnio jest to ok. 2 godzin. Samolot ląduje w Ochrydzie, skąd do Elen Kamen kursują autobusy.

Ceny w Elen Kamen

Na jakie wydatki nastawić się podczas pobytu w Elen Kamen? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji – warto też w tym momencie odnieść się do ogólnych cen w Macedonii. Za większość produktów zapłacimy mniej niż w Polsce. A jaką walutę zabrać do Macedonii? Najlepszą opcją jest euro, które na miejscu bez problemu wymienimy na denary macedońskie. Z nabyciem macedońskiej waluty w Polsce możemy mieć spore trudności, a jeśli już uda się na nią trafić, to niekoniecznie po korzystnym kursie. 100 MKD to ok. 7 zł.

Zabytki w Elen Kamen

Piękne, okraszone zielenią krajobrazy są tym, co warto zobaczyć w Elen Kamen. To typowe letnisko, więc nie nastawiajmy się na podziwianie zabytków. W takim razie co jest ciekawego w okolicy? Świetnym pomysłem są wycieczki do Ochrydy i Strugi – tu jest co zwiedzić, w związku z czym miłośnicy historycznych obiektów będą usatysfakcjonowani.

Plaże w Elen Kamen

Piaszyczto-żwirkowe plaże w  Elen Kamen to w głównej mierze plaże hotelowe. Są czyste i zadbane, z odpowiednim zapleczem, więc przyjemnie spędza się tu czas. Wielbiciele słonecznych kąpieli nie będą zatem rozczarowani – zwłaszcza że latem temperatury w Macedonii sprzyjają wylegiwaniu się na plażach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments