El Paraiso

29 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Turyści chętnie przyjeżdżają tu na Costa del Sol – nie bez powodu, ponieważ Słoneczne Wybrzeże to świetne miejsce na wypoczynek.

El Paraiso to jeden z wielu kurortów na Costa del Sol. Ta nieduża miejscowość położona w prowincji Malaga w Andaluzji słynie z tego, że należy do grona najbardziej prestiżowych lokalizacji mieszkaniowych na całym Słonecznym Wybrzeżu. El Paraiso znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie (kilkanaście minut jazdy samochodem) dwóch znanych kurortów, a mianowicie Estepony i Marbelii. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy od rodzaju rejsu i odległości pomiędzy lotniskami. Z Polski do Malagi leci się ok. 4 godziny – tam wystarczy przesiąść się w odpowiedni autobus.

Ceny w El Paraiso

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,27 zł – kurs z dnia 29 stycznia 2020 r.). W niezbędną ilość euro możemy zaopatrzyć się w polskich kantorach. Inną opcją jest wypłata gotówki z bankomatu już na miejscu oraz regulowanie rachunków kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, a okolice Marbelli nie należą do najtańszych – lepiej to mieć na względzie, wybierając się do El Paraiso. Co przywieźć z Hiszpanii z urlopu w El Paraiso? Wśród najpopularniejszych pamiątek znajdują się m.in.: stroje do flamenco, wachlarze, biżuteria, ceramika, produkty spożywcze (wina, oliwki, słodycze, wędliny etc.) oraz drobiazgi w postaci kubków, magnesów na lodówkę i breloków.

Zabytki w El Paraiso

Podczas pobytu w El Paraiso nie ma co się nastawiać na podziwianie zabytków. Jeżeli ktoś chce zobaczyć tego typu atrakcje, powinien wybrać się do Malagi, Grenady, Sewilli czy Kadyksu. Również i w pobliskiej Esteponie jest parę ciekawych rzeczy do zobaczenia, np. ruiny zamków Castillo de Nicio i Castillo de San Luis oraz urocza starówka. Warto ponadto odwiedzić Marbellę – jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów w całej Hiszpanii.

Plaże w El Paraiso

Na miłośników plażowania przyjeżdżających do El Paraiso czekają piękne plaże w Esteponie (np. Playa del Cristo, Playa de la Rada i Costa Natura) i Marbelli (np. Bounty Beach, Nikki Beach, Playa de la Fontanilla czy Playa de Nueva Andalucia). Z El Paraiso na wybrzeże jest bardzo blisko.

Aktywny wypoczynek w El Paraiso

Popularną formą aktywności w El Paraiso są spacery. Na wybrzeżu można uprawiać wiele sportów wodnych, np. windsurfing, żeglarstwo, jazdę na nartach wodnych i kajakarstwo. Wśród dyscyplin naziemnych na Costa del Sol króluje golf (w Esteponie i Marbelli oraz w okolicy znajduje się sporo pól golfowych światowej klasy). Na fanów wspinaczki górskiej czeka góra La Concha, a wielbiciele jazdy na rowerze mają do dyspozycji wiele tras.

Pogoda w El Paraiso

Sezon turystyczny w El Paraiso i na całym Costa del Sol zaczyna się w maju i trwa do października. Lipiec i sierpień w El Paraiso to najgorętsze miesiące – średnie temperatury dochodzą do 35 st. C. Zimą w El Paraiso temperatury wynoszą kilkanaście st. C. Panujący tutaj klimat śródziemnomorski sprzyja przyjazdom przez cały rok. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w El Paraiso? Jeżeli wybieramy się tu latem, musimy pamiętać o stosownej odzieży, wygodnych butach i ochronie przeciwsłonecznej (kapelusz, okulary, kosmetyki). Nie zapomnijmy też pieniędzy, dokumentów i ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments