El Morche

7 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wypoczywając w Andaluzji na wybrzeżu w okolicach Malagi godna uwagi z pewnością jest plaża El Morche. To niesamowite miejsce na zachodnim krańcu miasteczka Torrox – Costa. Playa de El Morche ma blisko 1300 metrów długości i jest szeroka na ok. 40 metrów. El Morche zapewnia idealne warunki do błogiego wypoczynku nad morzem. Plaża jest bowiem strzeżona (oznaczona niebieską flagą), bez trudu wypożyczyć tu można leżaki, parasole czy sprzęt sportowy.
Jest tutaj idealna do spacerów promenada, przy której działają liczne kawiarenki, drinkbary i dyskoteki. Idąc bulwarami na sam wschodni koniec plaży dojdzie się to latarni morskiej Torrox. Atrakcją El Morche są lokalni rybacy, którzy pomimo obecności turystów rozbijają na plaży swoje obozowiska wyładowując złowione ryby i przygotowując kutry do kolejnych połowów.

Co warto zwiedzić w pobliżu?

Na pewno warto odwiedzić pobliski kościół Santiago El Mayor. Kilka kilometrów od Playa de El Morche znajduje się pole golfowe Baviera Golf. Około 10 kilometrów od plaży w kierunku Malagi można spędzić cały dzień w parku wodnym Aquavelis – bilet kosztuje około 22 euro.
Stąd z kolei już tylko 30 km do samej Malagi, skąd pochodzi Pablo Picasso, dzięki czemu w Maladze można zwiedzić jego dom i muzeum przedstawiające blisko 300 prac malarza.
Warto przejść się przez założony w XIX wieku park miejski oraz zwiedzić fortecę La Alcazaba – mające ponad 700 lat militarne zabudowania muzułmańskie. W Maladze znajdują się także ruiny zamku Castillo de Gibralfaro oraz renesansowa Katedra Wcielenia.
Stolica tego regionu jest także głównym ośrodkiem rozrywki, a zabawa trwa na ulicach miasta do samego rana. Ciężko zliczyć wszystkie restauracje, dyskoteki i bary w centralnej części Malagi oraz te, które działają przy plaży.

Informacje praktyczne:
-Leżaki i parasole na plaży El Morche są płatne (7-10 euro).
-Część obiektów gastronomicznych i sklepów jest zamykana w godzinach sjesty (14:00-17:00).
-Busy do Malagi kursują z El Morche dwa razy dziennie (koszt przejazdu: 8 euro).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments