El Bufadero de La Garita

10 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Gran Canaria znana jest nie tylko z bajecznych plaż, ale również niezwykłej przyrody. Miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas urlopu na tej wyspie, jest El Bufadero de La Garita – unikalna formacja skalna tuż nad samym wybrzeżem.

El Bufadero de La Garita – atrakcje

El Bufadero podziwiać można na wschodnim wybrzeżu Gran Canaria. Są to naturalne, utworzone w skałach baseny, wypełniające się przez cały czas wodą z oceanu. Woda dociera tutaj falami, a jej ruch jest dość ciężki do przewidzenia, dlatego często znienacka wybuchają w górę fontanny.

Do tych płytszych basenów można wejść i popływać, ale zawsze należy uważać na wysokie fale i gwałtowne prądy, więc jest to rozrywka przede wszystkim dla doświadczonych pływaków. Inną atrakcją jest zejście po linach w głąb basenu – trasa liczy sobie około 200 metrów, a z jej pokonaniem poradzą sobie nawet mało doświadczone we wspinaczce skałkowej osoby oraz starsze dzieci.

El Bufadero de La Garita – godziny otwarcia

Do El Bufadero de La Garita przyjechać można o każdej porze, choć oczywiście najlepiej zrobić to za dnia, by mieć dobrą widoczność. Wejście na teren skalistych basenów jest bezpłatne i dostępne dla zwiedzających przez cały rok.

Zobacz również: Gran Canaria na własną rękę.

El Bufadero de La Garita – jak dojechać?

El Bufadero de La Garita znajduje się między Playa de La Garita i Playa El Hombre, w pobliżu miasta Telde. Droga prowadzi prawie do samego wybrzeża, a z parkingu do basenów można dojść szutrową ścieżką. Na wycieczkę warto założyć mocne buty, które wytrzymają chodzenie po skałach.

El Bufadero de La Garita – czy warto?

Do El Bufadero de La Garita mieliśmy okazję zawitać podczas wycieczki na Gran Canaria w styczniu, i bardzo to miejsce polecamy. Spływająca falami do basenów morska woda daje niesamowity spektakl, podobnie jak wybuchające od czasu do czasu gejzery. Zdecydowanie też warto zejść w dół po skałach, docierając niemal do poziomu oceanu.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments