Duni

1 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 25 Average: 4.1]

Najlepsze miejsce na wczasy w Bułgarii? Propozycji jest mnóstwo – nad Morzem Czarnym nie brakuje bowiem atrakcyjnych kurortów oferujących różne formy wypoczynku. Turyści chętnie wybierają region Słoneczny Brzeg, gdzie obok dużych ośrodków z powodzeniem funkcjonują również i mniejsze, jak np. Duni.

Duni – spotykana jest też pisownia Dyuni – to niewielkie, nowoczesne letnisko leżące ok. 40 km na południe od miasta Burgas. Panujące tu komfortowe warunki sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Z Polski lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2,5 godziny – samolot ma lądowanie na międzynarodowym lotnisku w Burgas, skąd do Duni kursują autobusy.

Ceny w Duni

To, ile pieniędzy zabrać ze sobą, uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i planowanych wydatków – ceny w Bułgarii są zbliżone do cen, do których przywykliśmy w Polsce. Przed wyjazdem najlepiej zakupić euro – już na miejscu wymienimy je na walutę Bułgarii, którą jest lewa (1 BGN to ok. 2,13 zł – stan na dzień 1 marca 2018). Kurs lewa i euro są ściśle powiązane: 1 EUR to ok. 1,95 BGN.

Zabytki w Duni

Jeśli lubimy zwiedzać, nie nastawiajmy się na to, że w Duni będziemy mogli podziwiać jakieś zabytki. To typowo turystyczna miejscowość, która powstała stosunkowo niedawno – jej budowa rozpoczęła się pod koniec lat 80-tych XX w. Czy jest zatem coś, co warto zobaczyć w Duni? Z pewnością należy delektować się pięknymi, nadmorskimi widokami i korzystać z lokalnych atrakcji – są tu korty tenisowe, boiska itp. Jaki czas jest na to najlepszy? Sezon w Bułgarii trwa od końca maja do końca września, ale też np. wakacje w kwietniu to dobry pomysł.

A co ciekawego jest w okolicy? Nie zaszkodzi wybrać się do Sozopolu czy do Burgas, a stamtąd do Słonecznego Brzegu i miejscowości Nesebyr.

Plaże w Duni

Piaszczysta plaża w Duni posiada łagodne zejście do morza i rozciąga się na ok. 4,5 km długości. Jest podzielona na mniejsze odcinki – czyste i zadbane, ze świetnie wyposażonym zapleczem w postaci wypożyczalni sprzętu sportowego, leżaków i parasoli. Charakterystyczną cechą plażowego krajobrazu jest obecność wydm.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments