Dunas de Maspalomas

24 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dunas de Maspalomas to rezerwat przyrody, chętnie odwiedzany przez turystów spędzających swój urlop na Wyspach Kanaryjskich. Znajduje się bardzo blisko plaży, a jednak krajobraz Dunas de Maspalomas jest wybitnie pustynny, nie dziwi więc, że jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na całej wyspie.

Dunas de Maspalomas – atrakcje

Dunas de Maspalomas to wysokie i rozległe wydmy, będące domem dla licznych gatunków roślin oraz zwierząt. Obecnie flora jest znacznie skromniejsza, co potęguje efekt pustynnego krajobrazu, ale wciąż podziwiać można endemiczną roślinność, między innymi daktylowce kanaryjskie. Właśnie na obszarze wydm udaje się spotkać żyjące tylko na Gran Canarii jaszczurki, prócz tego rezerwat jest doskonałym miejscem do obserwowania czapli, warzęch oraz kokoszek. Z Dunas de Maspalomas szybko można dotrzeć do innych atrakcji wyspy, czyli wąwozów Fataga, Ayagaures i Chamoriscán. Na piaszczyste wydmy wolno się wspinać, a jeszcze więcej emocji zapewni skok spadochronem nad wydmami.

Sprawdź: ceny na Gran Canaria

Dunas de Maspalomas – godziny otwarcia

Teren Dunas de Maspalomas jest dostępny dla turystów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Rezerwat można odwiedzać przez cały rok. Wejście jest darmowe, a zwiedzający powinni się poruszać tylko po wyznaczonych szlakach, tak aby nie niszczyć unikalnej przyrody Dunas de Maspalomas.

Dunas de Maspalomas – jak dojechać?

Dunas de Maspalomas znajduje się na Gran Canarii, w jej południowej części, przy samym wybrzeżu. Najłatwiej mają osoby, który zatrzymały się w okolicznych kurortach Maspalomas i Playa del Inglés, z których do rezerwatu można udać się pieszo. Z innych części wyspy można dojechać samochodem, kierując się w stronę Palmeral de Maspalomas. Pieszy szlak turystyczny prowadzi do pustyni, wydm, parku ekologicznego i zagajnika palmowego.

Zobacz: kiedy jechać na Gran Canaria? 

Dunas de Maspalomas – czy warto?

Dunas de Maspalomas jest pięknym miejscem, o czym mogliśmy się przekonać podczas naszej wycieczki na Gran Canaria w styczniu, i zdecydowanie polecamy turystom wyprawę do tego rezerwatu. Trasa turystyczna jest ciekawie poprowadzona i mnóstwo tu miejsc do robienia zdjęć – szczególnie efektownie wychodzą one w czasie zachodu słońca.

Jeśli jesteście w Maspalomas, na miejsce na łatwo dotrzecie taksówką. Warto połączyć krótką wycieczkę z plażowaniem.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments