Dom wczasowy Śnieżynka w Szczyrku

8 października 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

We wrześniu 2023 roku wybraliśmy się na weekend do Szczyrku. Początkowo szukaliśmy hotelu z basenem dla rodziny z dwójką dzieci. Jednak ceny powalały. Ciężko było znaleźć cokolwiek poniżej 2 tys. a raczej wszystko było zdecydowanie powyżej tej kwoty. W dodatku często terminy weekendowe niedostępne. Wybór był mocno nieoczywisty. W bardzo atrakcyjnej cenie znaleźliśmy miejsce w domu wczasowym Śnieżynka. Czy to była dobra decyzja?

Koszt pobytu w domu wczasowym Śnieżynka

Weekend kosztował nas 900 zł za dwie noce w pokoju rodzinnym ze śniadaniem. W cenie dostęp do basenu. Ciekawiło nas, co zastaniemy na miejscu. Obiekt znajduje się niedaleko głównej drogi i bardzo atrakcyjnie się prezentuje na tle okolicznych budynków, przy czym nie jest skończony. Nie wiem, czy są regularnie prowadzone jakieś prace, ale jeszcze trochę pozostało do zrobienia.

Kwaterowanie od godziny 15, a wykwaterowanie do 11. Muszę przyznać, że dostaliśmy wręcz powalający pokój. Wszystko nowe, duży balkon, piękny widok, czysto. Łóżko małżeńskie, do tego łóżko piętrowe dla dzieci i taki jakby kącik z sofą, stolikiem i krzesełkami. Wszystko zrobiło na nas duże wrażenie i to jeden z ładniejszych pokojów jakie kiedykolwiek mieliśmy podczas wyjazdów.

Na wyposażeniu duży telewizor z popularnymi polskimi kanałami. Są ręczniki pokojowe i takie, które możesz zabierać na basen. Dostajesz dwie karty do otwierania pokoju i używasz ich, żeby wejść też na basen lub do budynku po godzinie 22, kiedy nikogo nie ma na recepcji.

Pokoje są różne. Z nami były dwie inne pary. Jedna miała duży pokój z aneksem kuchennym i lodówką. Też po generalnym remoncie. Drudzy mieli nieodnowiony balkon, ale pokój  w porządku. W całym obiekcie można korzystać z darmowego dostępu do internetu. Działa w porządku – nie było problemów z oglądaniem meczów czy filmów online.

Korytarze i ogólnie wnętrze wygląda naprawdę dobrze. Gdzieniegdzie remont jeszcze jest do zrobienia albo skończenia, ale i tak wygląda to całkiem OK.

Basen w domu wczasowym Śnieżynka

Znajduje się na poziomie -1. Jest płytki – 1,1 m na całej długości. Lepiej, gdyby cześć była głębsza. Utrzymany w średnim stanie – w niektórych miejscach odpłatny elementy podłogi. Jest też sauna otwarta od 18 do 21. Na pewno brakuje jacuzzi, ale ogólnie to, co oferują, wystarczy na chwilę relaksu po całym dniu poświęconym na zwiedzanie okolicy.

Parking w domu wczasowym Śnieżynka

Miejsc jest bardzo dużo i dla każdego się znajdzie – wkoło budynku. Oczywiście parkowanie bezpłatne.

Śniadania w domu wczasowym Śnieżynka

Można je zjeść od 8 do 10. Codziennie różne rzeczy, zawsze kilka ciepłych do wyboru np. parówki, kiełbaski, jajecznica, jajka sadzone, naleśniki, pankejki. Do tego duży wybór pieczywa, automat do napojów, sałatki. Wszystko na bieżąco uzupełniane i bardzo dobre. Nie trafiliśmy na cokolwiek, co by  nam nie smakowało.

Co można robić w okolicy?

Jeśli chcecie zjeść obiad czy kolację, to w pobliżu macie lokal o nazwie Ciosana. Bardzo smaczne jedzenie. Może nie najtańsze, ale w tej okolicy chyba nie ma czegoś takiego jak tanio. Polecam wjechać kolejką na Skrzyczne. Opłata w dwie strony za 2+2 to około 200 zł. Tyle samo zapłacicie w Ustroniu za wejście do Parku Leśnych Przygód. My byliśmy również w Cieszynie i zwiedzaliśmy zamek w Pszczynie.

Dom wczasowy Śnieżynka – czy warto?

Miejsce oceniamy zdecydowanie powyżej oczekiwań i chętnie jeszcze tam wrócimy. Właściciele mają jeszcze sporo prac do wykonania, więc miejsce będzie jeszcze atrakcyjniejsze, a na ten moment trudno znaleźć w tej okolicy coś lepszego dla 2+2 biorąc pod uwagę stosunek ceny do zakresu oferty.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments