Dom Kolumba – Casa de Colon

10 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W Las Palmas na Gran Canarii jest sporo historycznych budynków, ale szczególną sławą cieszy się Casa de Colon, czyli Dom Kolumba. Jest to zabytkowa rezydencja dawnych gubernatorów wyspy, obecnie pełniąca rolę muzeum Wysp Kanaryjskich.

Casa de Colon – atrakcje

Casa de Colon stoi w centrum Las Palmas, w dzielnicy Vegueta. To elegancka kamienica w stylu kolonialnym, w której na turystów czeka 13 sal z eksponatami odnoszącymi się do historii Wysp Kanaryjskich oraz hiszpańskiego podboju Ameryki. Właśnie tutaj Krzysztof Kolumb miał się zatrzymywać przed dalszą podróżą do Ameryk, są też legendy mówiące, że mieszkał na wyspie przez kilka lat.

Ekspozycje przedstawiają między innymi rekonstrukcję kajuty na Ninie, makiety statków, jakimi udawano się na podbój nowych ziem, historyczne mapy, artefakty z Ameryki Południowej. Zwiedzać można także dziedziniec Casa de Colon.

Casa de Colon – godziny otwarcia

Muzeum Casa de Colon jest otwarte codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:00, z wyjątkiem niedziel, kiedy to zwiedzanie jest możliwe jedynie do godziny 15:00. W inne dni świąteczne godziny otwarcia również ulegają skróceniu do 15:00 albo muzeum jest w ogóle zamknięte.

Zobacz: hotele na Gran Canaria

Casa de Colon – cennik

Muzeum poświęcone historii i kulturze Wysp Kanaryjskich jest dostępne za darmo dla dzieci poniżej 18 roku życia, osób niepełnosprawnych oraz wycieczek szkolnych. Dniem bez biletu dla wszystkich jest każda niedziela oraz 18 kwietnia, 18 maja, 30 maja, 24 czerwca, 27 września i 12 października. Normalny bilet do Casa de Colon kosztuje 4 euro, bilet ulgowy 2 euro – przysługuje on seniorom po 65 roku życia, studentom, dużym rodzinom oraz grupom powyżej 7 osób.

Więcej: Gran Canaria – wycieczki fakultatywne

Casa de Colon – czy warto?

Przebywając w Las Palmas ciężko przeoczyć budynek Casa de Colon – to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. My zwiedziliśmy Dom Kolumba w lipcu i możemy polecić to wszystkim osobom przebywającym w stolicy Gran Canarii. Muzeum może się pochwalić ciekawymi wystawami i również sam budynek, ze względu na kolonialną architekturę, jest godny obejrzenia.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments